Pierwszy sondaż przed II turą wyborów – Duda przed Komorowskim

Poparcie dla Andrzeja Dudy deklaruje 44 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego sondażu Millward Brown przeprowadzonego dla Faktów TVN. Bronisław Komorowski może liczyć na 40 proc. głosów.

Pierwszy sondaż przed drugą turą wyborów prezydenckich wyraźnie wskazuje na rosnące poparcie społeczne dla Andrzeja Dudy. Jeszcze w kwietniu tego roku według sondażu CBOS, gdyby doszło do drugiej tury, kandydat PiS-u na prezydenta mógł liczyć na głosy 34 proc. społeczeństwa. 51 proc. ankietowanych zapewniało wtedy o poparciu dla Bronisława Komorowskiego.

Sondaż Millward Brown wskazuje 4-procentową przewagę Andrzeja Dudy nad obecnie urzędującym prezydentem. 16 proc. ankietowanych nie wie na kogo zagłosuje w drugiej turze wyborów.

 

 

Słabnące poparcie dla Bronisława Komorowskiego jest najprawdopodobniej efektem licznych wpadek w kampanii wyborczej. W mediach pojawiły się m.in. informacje o wspierającej prezydenta suflerce. Aktywnie działa Andrzej Duda, który otworzył dziś Prezydenckie Biuro Pomocy Prawnej oraz spotkał się z mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego. [więcej]

Oficjalne zaproszenie na debatę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie wystosował do kandydatów Paweł Kukiz. Muzyk zaproponował, że z uwagi na sceptyczne wypowiedzi Bronisława Komorowskiego i premier Ewy Kopacz, zamiast niego, rozmowę poprowadziłby dziennikarz wskazany przez obywateli. [więcej]

Obecnie urzędujący prezydent w dalszym ciągu nie odpowiedział na zaproszenie do debaty w Telewizji Trwam. Chęć udziału oficjalnie potwierdził dzisiaj Andrzej Duda.

pismo-z-dnia-14

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj