fot. PAP

Polityczna batalia przed II turą wyborów prezydenckich

Prezydent Bronisław Komorowski potrzebuje suflera powiedziała szefowa sztabu wyborczego Kandydata PiS-u na prezydenta. Poseł Beata Szydło przypomniała nagranie ze spaceru Komorowskiego i jego rozmowy z niepełnosprawną kobietą.

Za ubiegającym się o reelekcje prezydentem stała jego współpracowniczka, która podpowiadała mu, co robić, mówić i jak się zachować.

Poseł Beata Szydło podkreśla, że prezydent po wyjściu z pałacu zetknął się z rzeczywistością Polaków i nie potrafi reagować na ich problemy.

– Pamiętamy jego słowa, kiedy mówił, że Polska ma teraz złoty okres.  Nagle, kiedy wyszedł do ludzi, okazało się, że ta rzeczywistość jest zupełnie inna i potrzebny jest sufler. Jeżeli wierzyć Twitterowi, to co napisane jest w internecie, to pani suflerka ma bardzo ciekawe wykształcenie, ponieważ jest specjalistką od manipulacji i dyskredytowania przeciwnika w mediach. Zaczynam się zastanawiać, ponieważ wczoraj prowadziliśmy negocjacje dotyczące debaty ze sztabem Bronisława Komorowskiego i zastanawiam się, czy na debacie w niedzielę będą dwie mównice – jedna dla pana prezydenta, druga dla jego suflerki. To pokazuje, w jakiej rzeczywistości w tej chwili porusza się pan prezydent Bronisław Komorowski, a w jakiej rzeczywistości żyją Polacy – komentuje Beata Szydło.

Dr Marcin Sienkiewicz, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego zauważa, że rozmowy Andrzeja Dudy z Polakami mają naturalny i żywiołowy charakter. Bronisława Komorowskiego dzieli ze spotykanymi osobami bariera psychologiczna.

Jest to problem dla Bronisława Komorowskiego, że głosy protestu, które towarzyszą jego spotkaniom wyprowadzają go z równowagi, powodują nerwowe reakcje. Można odnieść wrażenie, że prezydent Komorowski najchętniej przebywałby w przyjaznym studiu telewizyjnym, ewentualnie w swoim pałacu prezydenckim, a nie wśród ludzi. Jest to bardzo poważny problem dla jego sztabu wyborczego, który musi dostosować taktykę do wyniku wyboru, jaki miał miejsce 10 maja, a wydaje się, że czas na to nie pozwoli – uważa politolog.

Ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski w Łodzi przedstawił dziś nowe hasło wyborcze – „Komorowski – Prezydent Naszej Wolności”.

Kandydat PiS-u na prezydenta Andrzej Duda odwiedza dziś województwo Kujawsko Pomorskie . W Aleksandrowie Kujawskim Duda podkreślał, że dziś głównym zadaniem prezydenta jest realizacja wizji rozwoju naszego kraju a przede wszystkim powrotu Polski na drogę dynamicznego rozwoju gospodarczego.

To jest dzisiaj najważniejsze zadanie, bo zbyt wielu ludzi żyje w biedzie. Zbyt wielu zwłaszcza młodych mówi, że w Polsce nie ma dla siebie żadnych szans rozwojowych. Nie ma godnej płacy, jeżeli w ogóle jest praca, bo najczęściej nie ma pracy poza wielkimi miastami. Często trzeba dojeżdżać dziesiątki kilometrów, żeby móc zarobić na rodzinę, a pensje na poziomie nieco wyższym niż pensja minimalna w wielu miejscach uważane są za pensję dobre – mówił kandydat PiS-u na urząd prezydenta.

Jutro Kandydat PiS-u ma się spotkać z przedstawicielami ruchu Stop Bankowemu Bezprawiu, by rozmawiać o trudnej sytuacji Polaków oszukanych przez banki.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj