Prezydent złożył kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich

Prezydent RP Andrzej Duda złożył w środę kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.

Rano przed ósmą prezydent Andrzej Duda i Marta Kaczyńska modlili się przy krzyżu św. Jadwigi w Katedrze Wawelskiej. Wzięli udział we Mszy św., po czym zeszli do Grobów Królewskich, w krypcie złożyli kwiaty na sarkofagu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii.

„Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to dla wszystkich czas szczególnej refleksji i pamięci o tych, których nie ma już z nami. W tym okresie szczególnie wspominamy śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, Pierwszą Damę Marię Kaczyńską, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, 11 pracowników Kancelarii Prezydenta RP, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej oraz wszystkie zmarłe osoby, które na przestrzeni lat działały w służbie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” – napisano – również w środę – na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

Para prezydencka zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Zginęli wówczas wszyscy pasażerowie i członkowie załogi – 96 osób. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

PAP/RIRM

drukuj