fot. PAP/Tomasz Gzell

Prezydent Andrzej Duda spotka się z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim

W środę o godz. 16.00 dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Rozmowa ma dotyczyć wymiaru sprawiedliwości.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w sobotę na Twitterze zaapelował do prezydenta o spotkanie w sprawie nowelizacji prawa o ustroju sądów powszechnych i o Sądzie Najwyższym.

– Szanowny Panie Prezydencie! Ustawy sądowe są w Senacie, ale na koniec trafią do Pana. Chętnie bym przyszedł do Pałacu, aby w gronie ekspertów obu stron podyskutować o kontrowersyjnych zapisach po to, żeby wypracować jak najlepsze rozwiązanie dla obywateli. Jestem do dyspozycji – napisał Tomasz Grodzki.

Dziś Tomasz Grodzki mówił dziennikarzom, że jest gotowy wysłać pismo do prezydenta w sprawie spotkania, jak tylko dostanie sygnał z jego kancelarii. Po kilkunastu minutach poinformował, że jest umówiony z prezydentem w środę na godz. 16.00. Będzie to spotkanie w cztery oczy.

Wcześniej przed południem prezydencki minister Krzysztof Szczerski mówił w radiowej Trójce, że drzwi do Pałacu Prezydenckiego są dla marszałka Senatu otwarte, ale jego spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą nie może mieć charakteru ingerencji w proces legislacyjny. Krzysztof Szczerski tłumaczył, że marszałek Grodzki wcześniej był wielokrotnie zapraszany do Pałacu Prezydenckiego. Nigdy jednak z takiego zaproszenia nie skorzystał.

 

TV Trwam News

drukuj