fot. https://prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary zamachów na WTC w 2001 r.

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku znajdującą się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Kancelaria Prezydenta RP zamieściła też film pokazujący złożenie wieńca przez Andrzeja Dudę.

„Prezydent RP, Andrzej Duda, złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku znajdującą się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego. Dziś przypada 20. rocznica tamtych tragicznych wydarzeń” – podkreślono.

Jak przypomniano, w kaplicy Pałacu Prezydenckiego znajduje się także krzyż wycięty z konstrukcji zniszczonych wież WTC, który został ofiarowany przez policjantów i strażaków biorących udział w akcji ratunkowej.

„Ataki na WTC i Pentagon z 11 września 2001 r. na zawsze zmieniły świat. Oddajmy dziś hołd pamięci Ofiar zamachów terrorystycznych. We Remember 9.11.” – napisano na twitterze Kancelarii Prezydenta RP.

11 września 2001 r. Terroryści Al-Kaidy porwali w USA cztery samoloty, z których dwa uderzyły w budynki WTC w Nowym Jorku, trzeci w gmach Pentagonu w Waszyngtonie; czwarty (który miał uderzyć w waszyngtoński Kapitol) rozbił się w Pensylwanii po akcji pasażerów, którzy podjęli walkę z porywaczami. W wyniku ataku zginęło prawie trzy tysiące osób, wśród nich sześcioro Polaków.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl