Kukiz odpowiada na zaproszenie Komorowskiego

Paweł Kukiz wystosował list do kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta Polski. W odpowiedzi na zaproszenie Bronisława Komorowskiego do Pałacu Prezydenckiego były kandydat na prezydenta przekonuje, że ewentualną debatę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie może poprowadzić dziennikarz wskazany przez obywateli.

Wczoraj bezpośrednio po zaproszeniu prezydenta ws. „budowania dobrego klimatu wokół sprawy jednomandatowych okręgów wyborczych” Kukiz przypomniał na jednym z portali społecznościowych wcześniejszą ignorancję Komorowskiego. Po powstaniu Platformy Oburzonych prezydent zaprosił na rozmowy jedynie przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę, pomijając przy tym osobę Pawła Kukiza.

W oficjalnym piśmie wystosowanym do kandydatów muzyk po raz kolejny podkreśla, że nie ma prawa decydować o głosach swoich wyborców. Proponuje zatem debatę, w której kandydaci na urząd prezydenta mogliby bezpośrednio spotkać się z jego elektoratem.

Z uwagi na sceptyczne w tej sprawie wypowiedzi Bronisława Komorowskiego i premier Ewy Kopacz, Kukiz zaproponował, że debatę kandydatów poprowadzi dziennikarz wytypowany przez obywateli.

List Pawła Kukiza wystosowany do kandydatów na urząd prezydenta Polski: [ZOBACZ]

RIRM

drukuj