S. Karczewski: Spotkanie prezesa PiS z prezydentem będzie konstruktywne i owocne

Wszystkie dotychczasowe spotkania i rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy były niezwykle konstruktywne i owocne; to na które czekamy, też takie będzie – napisał na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wcześniej – po spotkaniu kierownictwa partii w siedzibie PiS – marszałek Senatu zapewnił, że spotkanie prezydenta z Jarosławem Kaczyńskim „na pewno się odbędzie”.

Pytany, czy będzie to „pojednawcze spotkanie”, marszałek Senatu stwierdził, że wszystkie rozmowy między prezesem PiS, a prezydentem były bardzo dobre.

„Jestem przekonany, że również ta rozmowa będzie bardzo dobra” – dodał Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu potwierdził również, że w poniedziałek spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Wcześniej zapowiedział, że tematem rozmów będzie m.in. referendum ws. zmian w konstytucji.

W piątek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa tej partii. W spotkaniu udział wzięli m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki, a także wicemarszałkowie Sejmu: Ryszard Terlecki (zarazem szef klubu PiS) i Joachim Brudziński.

PAP/RIRM

drukuj