prezydent.pl

Życzenia polityków z okazji świąt Bożego Narodzenia

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzenia do Polaków skierowała para prezydencka oraz członkowie rządu.

W swoich życzeniach do Polaków para prezydencka przypomniała, że święta Bożego Narodzenia to czas najbardziej wyczekiwany. Czas zbliżenia się do Pana Boga i najbliższej rodziny.

– Właśnie tego pragniemy państwu życzyć: świątecznej radości, a także dobrego zdrowia, rodzinnej harmonii i pomyślności. Wszystkim naszym rodakom w Polsce i zagranicą życzymy spełnienia planów i marzeń, ale nade wszystko wewnętrznego pokoju – niezmąconego obawami i troskami, których nie szczędził nam mijający rok – wskazali Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował tym dzięki, którym możemy dziś w spokoju usiąść do wigilijnego stołu.

– Są ludzie, którzy na co dzień dbają o to, abyśmy byli zdrowi i bezpieczni. Każdego dnia pełnią służbę mierząc się z wyzwaniami i niebezpieczeństwami, często z dala od swoich rodzin i najbliższych. Dziękuję za waszą ciężką pracę. Dziękuje za poświęcenie na rzecz naszego bezpieczeństwa – akcentował premier RP.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwróciła uwagę na to, co w świętach Bożego Narodzenie jest najważniejsze.

– Narodzenie Pana Jezusa, niesie światło wiary, nadziei i miłości. Święta Bożego Narodzenia wypełnia blask dobra i radości. Cieszmy się nim, bądźmy razem, myślmy o sobie dobrze, szukajmy tego, co łączy, a nie tego co dzieli – podkreślała.

Wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oprócz życzeń, skierował słowa do tych, którzy bronią wschodniej granicy Rzeczypospolitej.

– Chciałbym podziękować, skorzystać z okazji, by podziękować tym wszystkim, którzy dziś bronią nas, bronią nas na polskiej granicy: żołnierzom, policjantom, przedstawicielom Straży Granicznej – mówił prezes PiS.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, w życzeniach podkreśliła, kluczową rolę rodziny w społeczeństwie.

„Te Święta są mi szczególnie bliskie, gdyż leżący u ich genezy cud narodzin miał miejsce w rodzinie. A to właśnie rodzina jest pierwszym doświadczeniem każdego człowieka, kształtuje go na resztę życia, obdarowuje bezwarunkową miłością. Z rodzin składa się społeczność, jest jego siłą i budulcem” – podkreślała minister.

Henryk Kowalczyk, wicepremier oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi, życzenia skierował do rolników.

– Drodzy rolnicy, mieszkańcy wsi! […] Życzę, aby te święta były radosne, radosne z narodzenia Chrystusa, radosne z otrzymanych łask. I aby cały następny rok był dla państwa radosny, błogosławiony, udany i przede wszystkim też zdrowy – powiedział.

Do życzeń składanym Polakom przyłączył się także minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

– Chciałbym państwu życzyć w Wigilię Bożego Narodzenia radosnych, rodzinnych świąt, pełnych zdrowia. Niech opłatek, którym się łamiemy przy wspólnym stole, a także żłobek betlejemski będą symbolami pokoju, nadziei, miłości we wszystkich naszych polskich domach – wskazał min. Zbigniew Ziobro.

TV Trwam News

drukuj