fot. PAP/Andrzej Grygiel

Premier M. Morawiecki: Niedługo po wyborach chciałbym otwartej debaty z polskim biznesem

Chciałbym, aby niedługo po wyborach odbyła się otwarta debata z polskim biznesem z udziałem przedsiębiorców, szefów związków zawodowych i ministrów – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. Szefowie resortów gospodarczych i premier powinni angażować się w dialog o problemach przedsiębiorców – dodał.

Premier w piątkowym wpisie na Facebooku podkreślał, że ostatni tydzień kampanii obfitował w wydarzenia gospodarcze. W tym kontekście wymienił m.in. Kongres 590 w Rzeszowie.

„Na obradach Kongresu 590 miała miejsce niezwykle ciekawa dyskusja, której fragment przytoczę. Jeden z producentów mebli powiedział, że poprzez określoną regulację w Niemczech koszty produkcji polskich mebli zwiększają się o blisko 10 proc. Zapytałem, czy nie dotyczy to regulacji unijnych. W końcu Komisja Europejska wpływa na około 70 proc. polskiego prawodawstwa. Przykład, który usłyszałem, dotyczył jednak substancji chemicznych, wobec których regulator niemiecki narzucił normy, de facto sprawiające, że polscy przedsiębiorcy, chcąc utrzymać swój produkt na rynku niemieckim, muszą się do nich dostosować” – napisał.

„Chciałbym, odpowiadając na apel prezesa jednej z dużych firm informatycznych obecnych na spotkaniu w Rzeszowie, żebyśmy niedługo po wyborach – jeśli Polacy powierzą nam stery rządów w kolejnej kadencji – zorganizowali wzorem wielu krajów zachodnich otwartą debatę z polskim biznesem” – zapowiedział we wpisie Mateusz Morawiecki.

„Spotkajmy się w gronie przedstawicieli dużych i małych firm, szefów związków zawodowych i członków rządu. Szefowie resortów gospodarczych oraz premier rządu powinni angażować się w otwarty dialog nie tylko na temat wyzwań, ale też codziennych barier, które uniemożliwiają rozwój polskim przedsiębiorstwom. Bardzo liczę na takie spotkanie” – napisał premier.

PAP

drukuj