Rząd i Episkopat spotkają się ws. pielgrzymki papieskiej do Polski

Planowana na 2016 r. pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka do Polski ma być tematem dzisiejszego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski. Ostatnie spotkanie komisji odbyło się ponad rok temu.

Dziś w rozmowach po raz pierwszy wezmą udział przedstawiciele nowego rządu Ewy Kopacz. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

Jest to zawsze przedsięwzięcie nie tylko strony kościelnej, ale i rządowej. Wiadomo, że trzeba zorganizować logistykę i zabezpieczenia. Stąd pomysł, aby obie strony spotkały się i rozpoczęły przygotowania do tej pielgrzymki. Zaprasza na nią nie tylko Kościół, ale również i rząd – zatem potrzebne są tu dwie strony oraz współpraca między nimi – mówi ks. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Ostatnie obrady komisji wspólnej odbyły się w listopadzie ub. roku. Omawiano wówczas m.in. kwestie związane z polityką rodzinną, możliwością wprowadzenia religii jako dodatkowego przedmiotu na egzaminie maturalnym, a także z ratyfikacją konwencji dot. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

Głównym celem podróży Ojca Świętego Franciszka do Polski będzie udział w Światowych Dniach Młodzieży. Ich gospodarzem w 2016 r. będzie Kraków. Polscy biskupi mają nadzieję, że podczas wizyty Papież odwiedzi także Warszawę, Częstochowę, Poznań i Gniezno, ale ostateczna decyzja będzie należała do Franciszka.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl