fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Trzeba przywrócić dialog w rodzinie. To jest zadanie na dziś, w dniu Świętej Rodziny

Rodzina jest cennym skarbem; trzeba zawsze ją wspierać i chronić – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Dziś obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny.

Święta Rodzina z Nazaretu była całkowicie dyspozycyjna wobec woli Boga – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioła Pański Ojciec Święty Franciszek.

– Święta Rodzina może być wzorem dla naszych rodzin, aby rodzice i dzieci wzajemnie się wspierali w posłuszeństwie Ewangelii, będącej fundamentem świętości rodziny – akcentował Franciszek.

Rodzina z Nazaretu stanowi wspólną odpowiedź na wolę Ojca: trzej członkowie tej wyjątkowej rodziny pomagają sobie nawzajem w odkrywaniu i realizacji Bożego planu. Jezus, Józef i Maryja modlili się, pracowali, komunikowali się ze sobą.

– A ja się pytam: „Ty w twojej rodzinie potrafisz się komunikować, czy jesteś, jak młodzież przy stole, każdy ze swoim telefonem i czatuje?” Przy takim stole jest cisza, jakby to była Msza święta, ale oni nie komunikują się ze sobą. Trzeba przywrócić dialog w rodzinie. Ojcowie, rodzice, dzieci, dziadkowie i bracia muszą komunikować się ze sobą. To jest zadanie na dziś, w dniu Świętej Rodziny – wskazywał Papież.

Święta Rodzina, jak podkreślał Papież, solidaryzuje się ze wszystkimi rodzinami świata zmuszonymi by uchodzić, solidaryzuje się ze wszystkimi, którzy są zmuszeni do porzucenia swojej ziemi z powodu represji, przemocy, wojny.

– Zawierzmy Maryi Królowej Rodzin, wszystkie rodziny świata, zwłaszcza te, które doświadczają cierpienia lub trudności. Prośmy dla nich o jej macierzyńską opiekę – apelował Ojciec Święty.

Papież Franciszek podkreślał, że rodzina jest cennym skarbem; trzeba zawsze ją wspierać i chronić.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl