fot. PAP/EPA

Obrońcy życia wezmą udział w audiencji u Ojca Świętego

Członkowie Fundacji Pro-Prawo do Życia oraz obrońcy życia wezmą dziś udział w audiencji generalnej Ojca Świętego Franciszka na placu św. Piotra w Rzymie.

Wśród obrońców życia będzie Kaja Godek wraz z rodziną oraz kilkoma wolontariuszami Fundacji Pro-prawo do życia (w tym z dwiema studentkami z zespołem Turnera). Wśród pielgrzymów jest także założyciel fundacji Mariusz Dzierżawski.

Przyjechaliśmy do Rzymu po błogosławieństwo, po umocnienie w tej walce o życie tych najsłabszych, którzy sami bronić się nie mogą. Jednocześnie prosić będziemy o światło do dalszych działań – mówi Mariusz Dzierżawski.
– Papież wielokrotnie wypowiadał się na temat ochrony dzieci poczętych. Jest również wrażliwy na ludzi słabszych, młodszych i chorych. Cieszymy się, że kieruje się tymi samymi wartościami, co my. Dlatego też liczymy na błogosławieństwo dla nas i naszych działań – wyjaśniła Kaja Godek.

Prefektura Domu Papieskiego zaznaczyła w specjalnym piśmie do Fundacji Pro – Prawo do Życia, że ich przedstawicielom zostanie poświęcona „szczególna uwaga”.

Fundacja Pro – Prawo do Życia od lat zajmuje się walką o prawo do życia dla każdego człowieka od poczęcia.

Członkowie fundacji wrócą do Polski w czwartek.

RIRM

drukuj