fot. www.swieta-rodzina.com.pl

Niedziela Świętej Rodziny w Hiszpanii

„Rodzina szkołą i drogą świętości” (La familia, escuela y camino de santidad) – pod takim hasłem Kościół w Hiszpanii obchodzi niedzielę Świętej Rodziny. W Madrycie uroczystej eucharystii przewodniczył ks. kard. Carlos Osoro. Na zakończenie udzielił indywidualnego błogosławieństwa wszystkim obecnym rodzinom.

„Życie rodzinne, codzienne i konkretne, z całym swoim niezwykłym bogactwem i różnorodnością, ma być realną treścią tej świętości, do której jesteśmy powołani. Nie możemy oczekiwać drogi świętości, która pomija codzienne wymogi i odpowiedzialności konkretnego życia rodzinnego, a także uwarunkowania pochodzące ze świata zawodowego, ekonomicznego, kulturalnego i edukacyjnego. To właśnie na tę konkretną drogę powinniśmy wejść” – czytamy w liście księży biskupów na dzisiejszą niedzielę.

W Madrycie rodziny wypełniły dzisiaj katedrę Almudena.

„Dla nas przekaz wiary jest bardzo ważny. Chcieliśmy, aby nasze dzieci żyły nią od urodzin w domu, w naszym otoczeniu, w szkole i w parafii. Nie trzeba robić wielkich rzeczy. Chodzi o to, aby wszystko było normalne: wspólna modlitwa, różaniec, pójście do kościoła. Jeśli żyje się pewnymi wartościami każdego dnia, to ostatecznie wszystko wychodzi w sposób naturalny” – mówią Ana i Gabriel, którzy mają czworo dzieci. Najmłodsze ma 9 lat, najstarsze – 15. Wspólna troska o wychowanie dzieci umocniła ich małżeństwo.

„To prawda, że dzieci i praca mogą nas przytłoczyć. Dlatego staraliśmy się szukać także chwil dla siebie, aby móc spokojnie porozmawiać i pobyć razem. Należymy do grupy małżeństw w naszej parafii. Spotykamy się raz w miesiącu, a raz w roku wyjeżdżamy gdzieś razem. Oczywiście pomoc dziadków jest wówczas bezcenna” – podkreślają Ana i Gabriel.

Ks. kard. Carlos Osoro miał czas dla każdej rodziny. Nie tylko udzielił im błogosławieństwa, ale także zamienił kilka słów i pożartował z maluchami.

o. Marek Raczkiewicz CSsR

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl