fot. twitter.com/PremierRP

M. Morawiecki spotkał się z szefem Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi

Kwestie współpracy dwustronnej, w tym spraw gospodarczych oraz mniejszości polskiej na Białorusi – były głównymi tematami środowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi Michaiłem Miasnikowiczem – poinformowała Kancelaria Premiera.

Michaił Miasnikowicz przybył do Polski na zaproszenie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego w poniedziałek, a jego wizyta potrwa do czwartku. W tym czasie zaplanowano jego spotkania z wieloma najważniejszymi polskimi politykami.

Dziś z szefem Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi spotkał się premier Morawiecki.

„Podczas spotkania poruszone zostały m.in. kwestie współpracy dwustronnej, w tym spraw gospodarczych oraz mniejszości polskiej na Białorusi” – poinformowała po spotkaniu Kancelaria Premiera.

Dziś z Miasnikowiczem ma się też spotkać marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Po południu szef Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi spotka się jeszcze z prezydentem Andrzejem Dudą, a następnie z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim oraz wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim (PiS).

W czwartek delegacja białoruska uda się do Białegostoku, gdzie razem z marszałkiem Senatu odwiedzi Uniwersytet Medyczny; w ramach tej wizyty zaplanowano spotkanie z rektorem tej uczelni prof. dr hab. Adamem Krętowskim. Tego samego dnia zaplanowano też spotkanie z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim i marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim.

W poniedziałek Michaił Miasnikowicz spotkał się z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem, a we wtorek m.in. z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz.

PAP/RIRM

drukuj