fot. PAP/Wojtek Jargiło

Ostatni dzień Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie

Msza św. w Bazylice pw. św. Anny w Lubartowie będzie centralnym punktem ostatniego dnia VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Po Eucharystii wyruszy uroczysty przemarsz na Dziedziniec Pałacu Sanguszków. Tam w Parku Miejskim uczestnicy wydarzenia staną do wspólnego zdjęcia z całymi swoimi rodzinami.

W Zjeździe od piątku uczestniczą rodziny wielodzietne z całego kraju. W sobotę jednym z punktów była dyskusja w ramach panelu ekonomiczno- społecznego.  W tym roku poświęcono ją polityce mieszkaniowej. Gościem spotkania był premier Mateusz Morawiecki. [czytaj więcej]

Państwo polskie przestawiło trzy lata temu zwrotnicę w kierunku rodzin; odbudowujemy wartość rodziny w społeczeństwie, pokazujemy, że nie ma przyszłości państwa polskiego bez przyszłości rodzin polskich – powiedział szef rządu.

Prezes Rady Ministrów mówił o już wprowadzonych programach dla rodzin, jak „500 plus” na każde dziecko czy pieniądze na wyprawkę szkolną, ale – jak wskazał – to nie koniec.

– Jeżeli wyborcy zaufają nam jesienią tego roku, to chcemy dalej rozwijać naszą prorodzinną politykę. To jest najlepsza polityka, która wzmacnia całe polskie państwo. Mogę tylko poprosić, żebyśmy wszyscy byli dumni z rodzin, żebyśmy wszyscy byli też dumni ze wszystkich polskich rodzin, żebyśmy byli dumni z Polski. Tego państwu życzę. Bardzo dziękuję za wszystko, co robicie dla swoich dzieci, dla rodzin, ale też dla budowy długofalowej na dekady, na lata, na pokolenia polityki prorodzinnej, która spowoduje, ze państwo polskie, nasza droga Ojczyna będzie jeszcze dużo lepszym miejscem do życia – wskazał szef rządu.

Organizatorem zjazdu jest Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Patronat nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka.

RIRM

drukuj