fot. pixabay.com

Premier z wizytą na Ukrainie

Premier Mateusz Morawiecki udaje się dziś z wizytą do Kijowa. Będzie rozmawiał z prezydentem i premierem Ukrainy.

Polska podkreśla, że Ukraina ma pełne prawo do integralności terytorialnej. Premier Mateusz Morawiecki ma przypomnieć o tym w trakcie dzisiejszej wizyty w Kijowie.

– Ta wizyta sama w sobie jest ważnym gestem wsparcia Warszawy dla Kijowa i dobrze, że ona się odbywa – ocenia prof. Grzegorz Kucharczyk.

Premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z prezydentem i premierem Ukrainy.

– To jest nasz wyraz solidarności z Ukrainą w tym trudnym okresie. Polska od wielu miesięcy wspiera Ukrainę na arenie międzynarodowej i podejmuje działania w celu zapobieżenia agresji ze strony Rosji – wskazuje Piotr Müller, rzecznik rządu.

Premier nie jedzie na Ukrainę z pustymi rękami. Po rozmowach prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Wołydymyrem Zełenskim w Wiśle i szeregu konsultacji z politykami obozu władzy, opozycji i resortem obrony, zapadła decyzja o skierowaniu na Ukrainę wsparcia wojskowego.

– Zdecydowaliśmy o przekazaniu stronie ukraińskiej amunicji o charakterze defensywnym, która ma służyć obronie, nie atakowi. Tę decyzję finalizuje minister obrony – tłumaczy Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Ukraina – jak wyjaśnia rzecznik rządu – ma zgłosić w tym zakresie swoje potrzeby.

– Jeżeli chodzi o kwestie uzbrojenia, to w najbliższym czasie będziemy informować Państwa bardziej szczegółowo – dodaje Piotr Müller.

W tym tygodniu w Kijowie ma przebywać także brytyjski premier Boris Johnson. Media na Ukrainie wiążą jego wizytę, a także wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, z możliwym sojuszem w dziedzinie bezpieczeństwa i polityki. Mowa o sojuszu na linii Londyn – Warszawa – Kijów, na co zwraca uwagę ukraińska redakcja BBC.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl