fot. PAP/Andrzej Grygiel

J. Brudziński: Grono eksperckie pod przewodnictwem prezesa J. Kaczyńskiego będzie przekuwało wypracowane propozycje na konkrety

Mamy wypracowane propozycje. Teraz w przeciągu kilku najbliższych dni grono eksperckie pod przewodnictwem prezesa Jarosława Kaczyńskiego będzie przekuwało to na konkrety – powiedział europoseł Joachim Brudziński, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Wczoraj po południu zakończyła się trzydniowa konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy „Myśląc: Polska 2019”. Jej efektem ma być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi.

Joachim Brudziński w rozmowie z dziennikarzami był pytany przez reportera Radia Maryja, czy jest jakiś konkretny pomysł, by rozwiązać kryzys demograficzny. Szef sztabu wyborczego PiS wskazał, że tym pomysłem jest „dalsze konsekwentne wspieranie rodzin”.

– Zarówno w wymiarze finansowym, jak i w tym wymiarze różnego rodzaju ułatwień dla rodziców, dla matek decydujących się na dziecko, również dla ojców – bo to nie jest tak, że tylko mama jest obarczona tymi wszystkimi obciążeniami i oczywistym poświęceniem, jakim jest wychowanie dzieci. Tutaj odpowiedź może być jedna – dalsze wspieranie polskiej rodziny i dalsze wspieranie tych wszystkich, którzy się na dzieci decydują. Ale to nie dotyczy tylko młodszego pokolenia, bo sam fakt możliwości – podkreślam – możliwości, a nie obligatoryjności przejścia na wcześniejszą emeryturę przez panie, które osiągnęły wiek 60 lat, jest też niejednokrotnie wsparciem dla polskich rodzin, bo te panie mogą wtedy zająć się dziećmi – zaznaczył Joachim Brudziński.

Konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy pod hasłem: „Myśląc: Polska 2019” trwała w Katowicach od piątku. W ciągu trzech dni odbyło się niemal 70 paneli dyskusyjnych, podczas których dyskutowało przeszło 400 panelistów.

Debata polityków i ekspertów, dotyczyła zarówno minionych działań rządu, jak i propozycji na przyszłość.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl