fot. PAP/Grzegorz Momot

Otwarto tunel drogowy im. Marii i Lecha Kaczyńskich w ciągu Zakopianki  

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości i Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, uroczyście otworzyli tunel drogowy w ciągu Zakopianki, czyli drogi ekspresowej S7. Dwukilometrowy tunel w masywie góry Luboń Mały pomiędzy miejscowościami Naprawa i Skomielna Biała nosi imię Marii i Lecha Kaczyńskich.

Lider partii rządzącej w swoim wystąpieniu podkreślił, że tunel na Zakopiance to inwestycja ważna i potrzebna Małopolsce oraz całej Polsce.

Dodał, że jego brat z małżonką działali dla polskiej demokracji, wolności i suwerenności.

– Lech Kaczyński – można by powiedzieć – jest patronem, jednocześnie inicjatorem i człowiekiem, który stworzył możliwość, otworzył drogę, którą w tej chwili idziemy, dlatego wpisał się w historię Polski. Wpisał się i zasługuje wraz ze swoją małżonką, towarzyszką życia, na to, by jego nazwiskiem nazywać ulice miast, wybudować mu pomniki – powiedział Jarosław Kaczyński.

Andrzej Adamczyk w swoim wystąpieniu podkreślił, że polskie drogi muszą być bezpieczne.

Zrobimy wszystko, aby były tymi, które służą rozwojowi gospodarki narodowej. Usuwamy kolejny niebezpieczny odcinek na mapie polskich dróg poprzez jakże ważną, trudną w realizacji inwestycję – zaznaczył.

Drążenie tunelu rozpoczęło się w 2017 roku. Wartość inwestycji to niemal miliard złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl