J. Kaczyński: Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uchwalenia budżetu

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że budżet na 2017 rok został uchwalony – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, całkowicie nie powiódł się zamysł, aby Polacy zostali pozbawieni tego co uzyskali w ostatnim roku.

„Chciałem podziękować wszystkim – Senatowi, panu marszałkowi i wicemarszałkom (Senatu), wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że budżet został uchwalony, że cały ten zamysł, żeby Polacy zostali pozbawieni tego wszystkiego, co uzyskali w ostatnim roku – „500 plus”, obniżenie wieku emerytalnego, Mieszkanie Plus, (…) że ten zamysł się całkowicie nie powiódł” – powiedział Kaczyński w środę na konferencji prasowej w Sejmie.

Prezes PiS wyraził też nadzieję, że budżet w krótkim czasie, po podpisie prezydenta, będzie mógł być opublikowany w Dzienniku Ustaw.

„To jest najważniejsza wiadomość dzisiejszego dnia” – podkreślił.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że „jest rzeczą istotną z punktu widzenia polskiego parlamentaryzmu, żeby dzisiaj zostało otwarte 34. posiedzenie Sejmu. 33. zostało zakończone”.

„Mam nadzieję, że w ciągu godziny-dwóch, może trzech godzin, trudno mi powiedzieć, ale w każdym razie w niedługim czasie, nieodległym czasie, zostanie otwarte kolejne posiedzenie” – podkreślił lider PiS.

Zapytane o scenariusz działania w przypadku dalszej blokady mównicy w sali planarnej Jarosław Kaczyński powiedział, że będą pojęte działania, ale to leży w gestii marszałka Sejmu.

„Będą podjęte odpowiednie działania, to nie do mnie należy, tylko do marszałka” – powiedział Kaczyński.

Odnocząc się do prowadzonego w ostatnich tygodniach przez część opozycji protestu na sali plenarnej w Sejmie prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że jest to walka przeciwko polskiej demokracji, przeciwko temu, żeby większość parlamentarna mogła decydować w interesie zwykłych ludzi.

„Żadna demokracja nie może się opierać na zasadzie, że jakaś grupa, grupa mniejszościowa, może – i to przy pomocy działań nielegalnych – blokować funkcjonowanie Sejmu, funkcjonowanie parlamentu” – akcentował Jarosław Kaczyński.

„To było – powtarzam – całkowicie nielegalne i to było przeciwko polskiej demokracji, to było celowo skierowane przeciwko polskiej demokracji, bo cała ta walka, która się toczy, to jest walka przeciw demokracji, przeciwko temu, żeby większość parlamentarna mogła decydować w interesie zwykłych ludzi, mogła decydować w interesie Polaków” – dodał szef PiS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl