fot. Tomasz Strąg

„Piątka Kaczyńskiego” zaczyna wchodzić w życie

W Szczecinie odbyła się konferencja prasowa, na której politycy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili terminy wejścia w życie tzw. Piątki Kaczyńskiego.

Już wkrótce, bo od połowy marca, rozpocznie się realizacja złożonych obietnic. Ogłoszenie projektu ustawy Rodzina 500 plus zagwarantuje dodatek na każde dziecko bez kryterium dochodowego.

– 1 lipca mieszkańcy naszego kraju, mamy, rodzice, samotne mamy, które ze względu na zarobki nie uzyskiwały poprzez zwiększony dochód 500 plus będą je teraz uzyskiwały na każde dziecko, bez żadnych limitów finansowych – mówił Artur Szałabawka, poseł PiS.

Wnioski będzie można składać od 1 lipca. Kolejna obietnica prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego to tzw. trzynasta emerytura.

– Jesteśmy partią wolnościową jako PiS i chcemy, żeby Polacy byli wolni, a tak jak mówił prezes Kaczyński podczas naszej konwencji, trudno, żeby ktoś był wolny, jeśli jest niewolny finansowo, jest niewolnikiem finansowym – powiedział poseł PiS Krzysztof Zaręba.

Pomoc dla każdego emeryta ma wynieść 1100 zł. Jak podkreślił poseł Krzysztof Zaręba, pierwszy raz po wojnie ktoś zatroszczył się o seniorów.

– Chcemy, aby emeryci żyli godnie, a człowiek, który może żyć godnie to taki, który ma przynajmniej jakieś pole manewru swojej sytuacji finansowej – stwierdził Krzysztof Zaręba.

Projekt zostanie przedstawiony 8 marca, a wypłata nastąpi już 1 maja bieżącego roku. Najwięcej trudności, według posłów, będzie przy wprowadzeniu projektu, który zakłada przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.

– Uważam, że ten program odbudowy i zainwestowania na nowo w połączenia będzie o wiele trudniejszy, bo będzie wymagał zaangażowania samorządów – mówił Lech Dobrzyński, poseł PiS. 

Ponieważ to samorządy będą odpowiedzialne za przygotowanie siatki połączeń.

– Ten program będzie najszybszym, który będzie wchodził w życie, bo już na przełomie kwietnia i maja spodziewamy się, że po podpisie prezydenta zostanie to wprowadzone w życie – zauważył parlamentarzysta.

Na konferencji omówiono także projekt, który zakłada zwolnienie z PIT dla pracujących do 26 roku życia. Dla pozostałych zatrudnionych stawka podatku PIT zostanie zmniejszona z 18 do 17 proc. Jak podkreślali politycy PiS, tzw. Piątka Kaczyńskiego jest projektem prorozwojowym i wszystkie obietnice zostaną zrealizowane w zapowiedzianych terminach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl