fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] J. Kaczyński: Nasza polityka nastawiona jest na to, by pokolenia średnie i starsze mogły żyć na przyzwoitym poziomie, ale jej najdalej idące skutki odczuje przede wszystkim młode pokolenie

Nasza polityka jest nastawiona na to, żeby i te pokolenia średnie i starsze mogły dzisiaj w Polsce żyć na przyzwoitym poziomie, zachowując wszelkie prawa, ale te najdalej idące skutki tej polityki będzie odczuwało przede wszystkim młodsze pokolenie. Ta ambicja, którą mamy, żeby szybko doprowadzić do zrównania poziomu życia w Polsce z poziomem życia w tych bogatych krajach zachodniej Europy, te ambicje będą oddziaływały najdłużej na losy pokolenia młodego – mówił w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radia Maryja prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 

Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich wśród najmłodszych wyborców wskazały duże rozrzucenie głosów na poszczególnych kandydatów. W ocenie Jarosława Kaczyńskiego może to wynikać z braku cierpliwości, które charakteryzuje ludzi młodych.

– Młodzież ma też to do siebie – to jest normalne, zrozumiałe i absolutnie nie można tego potępiać (ani tym bardziej się z tego śmiać) – że jest niecierpliwa. Jak się jest człowiekiem młodym, to się ma inną wizję, inne poczucie czasu. W związku z tym być może to, że w ciągu tych kilku lat załatwiono bardzo wiele – przecież nie załatwiono wszystkiego – może to oddziaływuje – wyjaśnił prezes PiS.

Gość „Rozmów niedokończonych” podkreślił, że obecna polityka rządu ma na celu poprawę bytu ludzi starszych i w średnim wieku, ale w kolejnych latach ma rzutować na lepszą sytuację ludzi młodych.

– Nasza polityka jest nastawiona na to, żeby i te pokolenia średnie i starsze mogły dzisiaj w Polsce żyć na przyzwoitym poziomie, zachowując wszelkie prawa, ale te najdalej idące skutki tej polityki będzie odczuwało przede wszystkim młodsze pokolenie. Ta ambicja, którą mamy, żeby szybko doprowadzić do zrównania poziomu życia w Polsce z poziomem życia w tych bogatych krajach zachodniej Europy, te ambicje będą oddziaływały najdłużej na losy pokolenia młodego – z naturalnych względów. Jeżeli uda nam się to w ciągu 10-12 lat zrealizować, to ci młodzi ludzie, którzy dzisiaj mają do 24 lat, będą w dalszym ciągu młodzi – tłumaczył polityk.

Były premier wskazał, że warto bronić tego, że obecnie Polska jest „wyspą wolności”.

– Polska jest pod pewnymi względami – mówił także o tym ostatnio o. Rydzyk – wyspą. Ja często mówię, że jesteśmy wyspą wolności. To jest coś, co warto bronić, warto bronić tego stanu. W Polsce mamy jednak wolność, chociaż są podejmowane bardzo energiczne próby – zresztą w centrum tych prób jest pan Trzaskowski – żeby w Polsce różnego rodzaju mniejszości mogły sterrozyzować resztę, jednak jeszcze to się nie stało – zaznaczył.

Polska szkoła powinna przekazywać młodzieży prawdę o polskiej historii – akcentował Jarosław Kaczyński.

– To jest ta sprawa godności, tożsamości Polaków, żeby oczywiście dobrze przygotowywała do różnych zawodów, do uczestniczenia w dzisiejszym wyścigu, który trwa na świecie, który jest po prostu pewnym faktem, ale także, by czyniła z tych młodych ludzi dobrych Polaków i czyniła z nich także dobrych ludzi w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, dobrych ludzi, którzy są empatyczni, którzy myślą o innych, ale którzy myślą także (…) o przyrodzie, o zwierzętach – mówił gość TV Trwam i Radia Maryja.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że bardzo ważną sprawą jest również kwestia równości kobiet. Poparł również pomysł, aby płacenie kobietom mniej niż mężczyznom za taką samą pracę traktować jako rodzaj mobbingu.

– Inna niż w zachodniej Europie pozycja kobiety w Polsce wynika także z chrześcijaństwa – w Polsce kult maryjny i szczególna rola Maryi Królowej Polski – to jest coś, co odnosi się bezpośrednio do pozycji kobiety, każdej i wszystkich razem. To też musi być brane pod uwagę, bo to wmówienie, które dzisiaj bardzo często – niekiedy w sposób skuteczny – następuje, to jest jakby przeciwstawianie nauki Kościoła temu wszystkiemu. To rzeczywiście w Polsce, w Europie i na świecie trzeba zmienić, żeby go uczynić lepszym, bardziej ludzkim – zaznaczył polityk.

radiomaryja.pl     

drukuj