twitter.com/AndrzejDuda2020

Z wielu środowisk płyną apele o mobilizację i poparcie dla A. Dudy w wyborach prezydenckich

Środowiska patriotyczne, kombatanckie, narodowe i chrześcijańskie apelują o pełną mobilizację w wyborach prezydenckich. Apelują także o poparcie kandydatury prezydenta Andrzeja Dudy.

Apele o mobilizację i odpowiedzialny wybór płyną z wielu środowisk. W naszych rękach jest przyszłość Kościoła, Ojczyzny i każdego z nas – podkreślił w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

„Wszyscy powinni iść na wybory, również ludzie starsi. Niech się nie boją, że zachorują. O wiele bezpieczniej jest iść na wybory niż do sklepu. Nie wolno dać się manipulować, teraz manipulacja przebiega na emocjach. Wzbudza się nienawiść, negatywne emocje w stosunku do tych, którzy coś robią w Kościele np. do ks. abp. Marka Jędraszewskiego mądrego, Bożego człowieka; czy wobec polityków, którzy pracują dla Polski” – apelował  redemptorysta.

W specjalnym apelu, pod którym podpisało się kilkudziesięciu przedstawicieli środowisk naukowych, narodowych czy artystycznych, zwrócono uwagę na różny stosunek obu kandydatów do przeszłości, polityki historycznej i polskiej tożsamości. Podkreślono, że tylko prezydent Andrzej Duda gwarantuje ciągłość polskich wartości, poszanowania historii i tożsamości [czytaj więcej]. To w obecnej sytuacji najlepszy kandydat – podkreślił jeden ze sygnatariuszy apelu, prof. Jan Żaryn.

– Żebyśmy mieli na czele państwa osobę, która z racji swojego wykształcenia, z racji swojej wrażliwości sięga do najlepszych pokładów naszej tożsamości, które mamy w polskiej historii i stąd czerpie siłę do tego, żeby nas dzisiaj prowadzić – mówił prof. Jan Żaryn.

W apelu przypomniano także działania prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, które wspierają środowiska LGBT, a często uderzają w uczucia religijne, katolickie.

„Wysiłki obecnego włodarza Warszawy i jego otoczenia koncentrują się na wspieraniu skrajnie lewicowych ideologii oraz dotowaniu agresywnej i prymitywnej „kultury”, obrażającej nie tylko uczucia katolików, lecz także poczucie smaku. Odmowie uhonorowania 40. rocznicy przełomowej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny towarzyszyło wystawienie bluźnierczej „Klątwy” i decyzja o pozbawianiu środków z budżetu miasta tych instytucji, którym nasz Papież patronuje” – czytamy w apelu.

Zbliżające się wybory będą więc rozstrzygnięciem nie tylko tego, kto będzie prezydentem, ale przede wszystkim rozstrzygną o przyszłości cywilizacyjnej Polski – zauważył historyk i prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie prof. Mieczysław Ryba.

– Jaka będzie Polska – czy będzie ona chrześcijańska i Polską rodzin w poszanowaniu tradycji narodowej, czy też będzie Polską rewolucji – dodał prof. Mieczysław Ryba.

Wybór prezydenta Andrzeja Dudy to także kontynuacja myśli jednego z ojców Unii Europejskiej, sługi Bożego Roberta Schumana – wskazał prezes Instytutu Myśli Schumana prof. Zbigniew Krysiak.

– Chcemy poprzeć właśnie prezydenta Dudę, bo nie chcemy, żeby z Polski i z Europy zrobiono coś, co będzie destrukcją i niszczeniem wszystkich korzeni, które są przecież zdobyczą dwóch tysięcy lat chrześcijaństwa i wspaniałej kultury europejskiej – argumentował prof. Zbigniew Krysiak.

O mobilizację w wyborach zaapelował również przewodniczący handlowych związków zawodowych. Musimy iść na wybory, żeby utrzymać wolne niedziele – zaznaczył Alfred Bujara.

– Mam na myśli obecnego prezydenta Andrzeja Dudę. Bo właśnie dzięki niemu mamy polepszenie warunków pracy, mamy wolne niedziele i prezydent Andrzej Duda jest gwarantem tych zmian pracowniczych – powiedział przewodniczący sekcji handlu NSZZ „Solidarność”.

Oficjalnie kandydaturę prezydenta Andrzeja Dudy poparł już były kandydat na prezydenta, a także prezes Federacji dla Rzeczpospolitej Marek Jakubiak.

– Andrzej Duda będzie oficjalnie popierany przez Federację dla Rzeczypospolitej – oznajmił Marek Jakubiak.

Swoją wdzięczność, pamięć i poparcie wyrażają kombatanci, żołnierze Armii Krajowej, powstańcy, a także córka rotmistrza Witolda Pileckiego Zofia Pilecka-Optułowicz.

– Bóg, Honor i Ojczyzna – tym się powinniśmy posługiwać i głosować, wszyscy głosować na Andrzeja Dudę – mówił kpt. Jerzy Nowicki, ps. „Plastuś”.

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1281097196079890432

– W wyborach popieram Andrzeja Dudę – oświadczyła Zofia Pilecka-Optułowicz.

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1280441462623256577

Wybory prezydenckie odbędą się w najbliższą niedzielę.

TV Trwam News

drukuj