fot. https://twitter.com/prezydentpl

P. Szrot: Prezydent Andrzej Duda udał się do Kijowa z symbolicznym i politycznym wsparciem dla walczącej o wolność oraz niepodległość Ukrainy

Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta RP, zaznacza, że wizyta przywódców Polski i krajów bałtyckich na Ukrainie to wspólna inicjatywa. Przywódcy udają się do Kijowa ze wsparciem symbolicznym i politycznym.

Do Kijowa udali się prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Ich wyjazd był trzymany w ścisłej tajemnicy. Podobnie jest ze szczegółami pobytu na Ukrainie. Wszystko to ze względów bezpieczeństwa Przywódcy jadą ze wsparciem symbolicznym i politycznym dla walczącej Ukrainy. Celem są także rozmowy o wsparciu materialnym.

Prezydent Andrzej Duda pełni rolę lidera regionu, wspierając i koordynując w kwestii różnego rodzaju wsparcia dla Ukrainy – powiedział Paweł Szrot.

– Prezydent Andrzej Duda wraz z przywódcami Litwy, Łotwy i Estonii przebywa obecnie na terytorium Ukrainy. Podróżują oni do Kijowa, aby spotkać się z Wołodymyrem Zełenskim, prezydentem Ukrainy. To wszystko, co mogę powiedzieć. Z oczywistych powodów nie będę przekazywał żadnych szczegółów dotyczących programu i harmonogramu. Dochowaliśmy wszystkich wymogów bezpieczeństwa w czasie organizowania tej wizyty. Prezydent Andrzej Duda udał się do Kijowa z symbolicznym i politycznym wsparciem dla walczącej o wolność oraz niepodległość Ukrainy. Odbędą się również rozmowy o wsparciu materialnym. Przypominam, że wszystkie kraje, których prezydenci wybrali się z wizytą na Ukrainę, na czele z prezydentem RP, udzielają wsparcia o charakterze humanitarnym i nie tylko – poinformował szef gabinetu prezydenta RP.

Wczoraj przywódcy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii spotkali się w Rzeszowie.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl