Kaczyński: możliwe kolejne wnioski o wotum nieufności

PiS nie wyklucza kolejnych wniosków o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Daliśmy szansę  na zmianę sytuacji w Polsce; to jest przegrana tych, którzy z niej nie skorzystali powiedział Jarosław Kaczyński.

Były premier odniósł  się w ten sposób do odrzucenia przez Sejm wniosku o wotum nieufności wobec rządu PO PSL. Prezes PiS podkreślał, że dziś moglibyśmy mieć dobrego premiera; jeżeli go nie ma to tylko dlatego, że zwyciężyły względy partykularne.

Jednocześnie lider największej partii opozycyjnej zapowiedział, że akcja nie zostanie zakończona ponieważ jak tłumaczył jest to najgorszy rząd od 23 lat.

– Jest możliwość, że wrócimy do tego wniosku. W żadnym wypadku nie będziemy brali na siebie moralnej odpowiedzialności za trwanie tego rządu. Kto w takiej sytuacji jaka jest dzisiaj w Polsce nic nie robi, nie stara się niczego zmienić, nie daje szans, nie wykorzystuje możliwości konstytucyjnych ten w jakimś sensie bierze na siebie odpowiedzialność. A my Chcemy żeby Polska nie pogrążała się w coraz cięższym kryzysie dotyczącym niemal wszystkich dziedzin życia społecznego –  powiedział Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński podziękował prof. Piotrowi Glińskiemu, kandydatowi PiS na premiera rządu technicznego, za współpracę.

– Jeżeli chodzi o współpracę z panem prof. Glińskim to naprawdę jesteśmy ogromnie usatysfakcjonowani z tego co pan profesor uczynił w ciągu tych kilku miesięcy. Sądzę, że jego miejsce w polskim życiu publicznym jest miejscem trwałym i będziemy robić wszystko – jeśli taka będzie jego wola – żeby tak właśnie było – dodał Jarosław Kaczyński.

Za odwołaniem rządu Donalda Tuska głosowało PiS, przeciwko PO i PSL. Od głosu wstrzymało się SLD i SP z wyjątkiem poseł Marzeny Wróbel, która zagłosowała za wnioskiem.

RIRM

drukuj