fot. Mateusz Marek / Nasz Dziennik

J. Kaczyński: w Polsce jest problem braku dyscypliny w aparacie państwowym

W Polsce jest wielki problem braku dyscypliny w aparacie państwowym – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odnosząc się do wypadku z udziałem premier Beaty Szydło.

Były premier zaznaczył, że brak dyscypliny dotyczy wszystkich służb mundurowych i nie mundurowych, w tym także BOR-u. Lider PiS-u wskazywał też na antenie radia PiK, że w mieliśmy do czynienia „z sytuacją przypadkową”.

To nie jest tak, żeby ktokolwiek tutaj zawinił poza tym młodym człowiekiem, który nie miał złych intencji, ale popełnił błąd, który na drogach się zdarza. Ta dyscyplina powinna być jednak wyższa, bo to służy państwu, a poprzez państwo służy także obywatelom. Państwo, które nie ma dyscypliny, czyli takie – powiedziałbym rozlazłe państwo – służy co najwyżej tym, którzy chcą w mętnej wodzie łowić ryby – powiedział Jarosław Kaczyński.

W piątek w Oświęcimiu doszło do wypadku kolumny samochodowej z udziałem auta, którym jechała premier Beata Szydło. Zarzut spowodowania wypadku usłyszał 21-letni kierowca fiata seicento, który doprowadził do zderzenia z samochodem, w którym jechała premier Beata Szydło. Mężczyzna przyznał się do winy.

 

RIRM

drukuj