„Politico Europe”: KE raczej nie wygra bitwy z Polską o praworządność

Komisja Europejska raczej nie wygra bitwy z Polską o rządy prawa – pisze dziś portal ,,Politico Europe”. W jego ocenie, Unia Europejska ma za mało entuzjazmu, by ukarać władze w Warszawie, a w tej sprawie brakuje jedności.

Zdaniem ,,Politico”, komisarze i część krajów unijnych nie będą chcieli alienować Polski – szóstej gospodarki w Unii Europejskiej – w momencie, gdy Unia zmaga się z kryzysem egzystencjalnym i niepewnością, co do relacji z Rosją i USA.

Ewentualna propozycja Komisji Europejskiej, aby ukarać nasz kraj za łamanie zasad rządów prawa, nie uzyska jednomyślnego poparcia w Radzie UE – podkreśla portal.

W opinii europosła Ryszarda Legutko, to bardzo prawdopodobny scenariusz, co – jak dodaje polityk – daje podstawę do optymizmu.

Polska ma coraz lepsze notowania pod każdym względem. Coraz lepiej układają się relacje z różnymi krajami europejskimi. Gospodarka w naszym kraju rozwija się dobrze i szybko, czyli ten akt byłby zupełnie niezrozumiały dla opinii publicznej i elity europejskiej. Wydaje mi się więc, że jest to trafna analiza, co daje pewne podstawy do optymizmu, że czasami pewne fakty mogą dotrzeć do Komisji Europejskiej – mówi prof. Ryszard Legutko.

,,Politico” cytuje też wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa, który deklaruje, że Komisja nie porzuci sprawy Polski. Timmermans zaznacza jednak, że on sam nie może być ,,gwarantem rządów prawa w UE”.

Z końcem lutego upływa termin, jaki Komisja Europejska dała Polsce na odpowiedź na dodatkowe rekomendacje w sprawie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl