PiS rozpoczyna przedwyborczy objazd Polski

Prezes partii Jarosław Kaczyński wraz z politykami PiS-u odwiedzą m.in. obecne i byłe miasta wojewódzkie oraz siedziby okręgów wyborczych.  Politycy PiS będą popularyzować przyjęty niedawno nowy program partii. 

Prezes Jarosław Kaczyński rozpocznie cykl swoich spotkań od Pomorza: dziś odwiedzi Słupsk i Miastko, a w niedzielę – Koszalin i Drawsko Pomorskie. Poseł Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS-u mówi, że poprzez objazd PiS chce przywrócić dyskurs polityczny na poważne tory.

– Tak jak rozmawialiśmy z mieszkańcami Polski powiatowej (likwidowanej, zwijanej) dzisiaj chcemy dotrzeć bezpośrednio do Polaków z pominięciem tzw. mediów głównego nurtu (czy też jak niektórzy mówią mętnego nurtu) z takim przesłaniem, że jest merytoryczna, poważna i programowa alternatywa wobec rządów PO. Podczas tych spotkań chcemy mówić o naszych propozycjach programowych zarówno wkraczających w tzw. sferę imponderabiliów odnoszących się do kwestii zawiązanych z tym czy nasz naród będzie trwał, czy też nie będzie. Będziemy mówić o naszych pomysłach na rodzinę, o tym żeby w było więcej pracy. Będziemy także mówić o zagrożeniach wynikających z obecnej sytuacji międzynarodowej – powiedział Joachim Brudziński.

Oprócz Jarosława Kaczyńskiego na spotkania z wyborcami ruszają wiceprezesi: Adam Lipiński, Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński, Beata Szydło oraz wicemarszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak i szef Komitetu Wykonawczego Joachim Brudziński.

W 2013 r. Jarosław Kaczyński odwiedzał „Polskę powiatową”. Podczas tych spotkań politycy PiS-u podkreślali, że „Polska powiatowa” jest tak samo ważna jak „Polska metropolitalna”.

 

RIRM 

drukuj