J. Kaczyński: Chcemy osiągnąć taki poziom życia, jaki jest w państwach Europy Zachodniej

Chcemy osiągnąć taki poziom życia, jaki jest w państwach Europy Zachodniej – powiedział w Zduńskiej Woli prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Dodał, że warunkiem do spełnienia tego celu jest konsolidacja narodowa oparta na patriotyzmie. Lider Zjednoczonej Prawicy wziął wczoraj udział w spotkaniu wyborczym przed drugą turą wyborów samorządowych.

Jarosław Kaczyński mówił o potrzebie współpracy osadzonej nie tylko na patriotyzmie ogólnokrajowym, ale też lokalnym. Wokół tego – jak zaznaczył – musimy budować konsolidację naszego narodu, by odnieść ten wielki historyczny sukces; sukces, którego nie mieliśmy.

– Możemy pójść dalej. Pójść do tego punktu, który jest naszym celem, ale pod tymi warunkami, o których tutaj mówiłem i to będzie dotyczyło Zduńskiej Woli i będzie dotyczyło całej Polski. Musimy do tego doprowadzić, jest na to szansa. To jest szansa w naszej historii rzadka, ale musimy z tego skorzystać. Myśmy w ciągu tych trzech lat – a powiem, może nieskromnie, bo wtedy byłem premierem – także w ciągu tego poprzedniego okresu pokazali, że dobra, uczciwa władza może bardzo wiele – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes Jarosław Kaczyński wsparł Damiana Kunerta w kampanii wyborczej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zmierzy się w Zduńskiej Woli z Konradem Pokorą z Koalicji Obywatelskiej.

Jarosław Kaczyński dziś będzie w Skarżysku-Kamiennej, a jutro w Chełmie. Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 4 listopada.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl