fot. PAP/Radek Pietruszka

R. Terlecki: Poziom chamstwa ze strony opozycji w Sejmie jest już taki, że trudno zachować cierpliwość

Poziom chamstwa, z jakim spotykamy się ze strony opozycji w Sejmie, jest taki, że naprawdę trudno zachować cierpliwość – ocenił wicemarszałek izby Ryszard Terlecki, pytany o słowa Jarosława Kaczyńskiego o „chamskiej hołocie”. Jego zdaniem „ten proces narasta”.

Ryszard Terlecki został poproszony przez TVN24 o komentarz do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie o „chamskiej hołocie”.

„Poziom chamstwa, z jakim spotykamy się ze strony opozycji w Sejmie jest już taki, że naprawdę trudno jest zachować cierpliwość. Mam wrażenie, że ten proces narasta, że to ordynarne zachowanie, przeszkadzanie, awantury, żadnych argumentów, tylko awantura to narasta” – ocenił wicemarszałek Sejmu.

„Niech pan spyta, co czują nasi wyborcy, kiedy dzień w dzień całkowicie niesłusznie, całkowicie fałszywie, a jeszcze przy tym ordynarnie i chamsko atakuje nas opozycja” – odpowiedział Terlecki, pytany przez dziennikarza o to, co czują wyborcy opozycji, gdy słyszą, że ich przedstawicieli nazywa się hołotą.

W czwartek podczas debaty w Sejmie nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego szef PO Borys Budka zwrócił się do ministrów i polityków PiS, w tym prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, którzy rozmawiali przy ławach rządowych, aby usiedli.

„To nie jest pana folwark, panie prezesie” – mówił Budka do Kaczyńskiego.

Wicepremier Piotr Gliński odparł, że wotum nieufności, to „hucpa i skandal”. Prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki zwracał uwagę Budce.

Barbara Nowacka powiedziała, że „ma wrażenie, iż pan poseł Kaczyński nazwał nas hołotą”. Budka napisał na Twitterze, że w czasie wystąpienia posłanki Nowackiej „Kaczyński nazywa posłów opozycji chamską hołotą”.

„Prawdziwa twarz PiS. Buta i arogancja” – napisał szef PO.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl