fot. sxc.hu

OZZL wystąpił z inicjatywą spotkania z posłami

Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowych Lekarzy wystąpiło z inicjatywą spotkania z posłami i rozmowy na temat trudnej sytuacji lekarzy, odbywających szkolenie specjalizacyjne.

W ramach akcji „Adoptuj posła” w całej Polsce odbyło się już ponad 110 spotkań z parlamentarzystami. Jej inicjatorzy domagają się między innymi podniesienia minimalnego wynagrodzenie lekarza rezydenta, które obecnie wynosi 70 proc. „średniej krajowej”.

Wierzymy, że dobra zmiana możliwa jest bez wychodzenia na ulice – mówi Damian Patecki,  przewodniczący Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowych Lekarzy.

– Jako młodzi lekarze wierzymy w to, że najważniejszą rzeczą jest rozmowa, dialog, ponieważ wierzymy, że najprościej jest doprowadzać do pożądanych zmian po prostu przekonując ludzi do pewnych idei, pomysłów, opowiadając im o problemach. Wierzymy także w demokrację i w to, że rozmowa może odbywać się w dobrym duchu, w którym obie strony sobie wierzą, ufają i są w stanie osiągnąć jakieś porozumienie. Żeby doprowadzać do pewnych zmian nie trzeba krzyczeć, wychodzić na ulicę, tylko trzeba się spotkać. Oczywiście wymaga t o pewnej otwartości i wysiłku – zauważa Patecki.

Damian Patecki zaznaczył, że dotychczasowy przebieg spotkań ocenia pozytywnie. Jak dodaje, liczy też, że odbędą się kolejne rozmowy.

RIRM

drukuj