J. Kaczyński: Kierunek zmian jest właściwy, ale wymaga pracy

„Idziemy do przodu, zmieniamy Polskę” – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, przemawiając na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W jego ocenie dobra zmiana jest coraz bliżej; kierunek zmian jest właściwy, ale wymaga pracy.

Lider partii rządzącej, jak co miesiąc wziął udział w stołecznych uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej.

Prezes PiS-u, mówiąc o zmianach przypomniał, że jest już prowadzone prawdziwe śledztwo, a nie udawane. Będzie prawda, a nie kłamstwo smoleńskie – zaznaczył.

Mówił także o potrzebie budowy pomników upamiętniających ofiary tragedii.

– Jest komisja, która będzie dążyła do prawdy i dąży do prawdy, a nie do tego, by ją ukryć. Będzie prawda i będą pomniki, oczywiście, nie komunistyczne, ale pomnik Lecha Kaczyńskiego tutaj stanie, bo był[…] człowiekiem który prowadził Polskę we właściwym kierunku i miał wiele innych zasług dla Polski począwszy od lat 70. Będzie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, wszystkich ofiar – zapowiedział Jarosław Kaczyński.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Delegacja udawała się do Katynia na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RIRM

drukuj