fot. PAP/Leszek Szymański

R. Fogiel: W związku z tym, że zostałem przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuję z funkcji rzecznika PiS

W związku z tym, że zostałem przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuję z funkcji rzecznika PiS – oświadczył dotychczasowy rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, poseł Radosław Fogiel.

Radosław Fogiel poinformował dziś w Polsat News, że w związku z tym, iż został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał „pałeczkę rzecznikowania”, by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Dopytywany, kto może go zastąpić na tym stanowisku, stwierdził: ” jest pewien pomysł, ale to jest jednak rola kierownictwa partii, żeby o tym mówić. Komitet Polityczny zdecyduje”.

Dopytywany, czy decyzja o zakończeniu pełnienia funkcji rzecznika PiS jest jedynie spowodowana przejęciem przez niego przewodniczenia sejmowej Komisji Spraw Zagranicznej, czy może są też inne powody, Radosław Fogiel odparł, że nie ma innych powodów.

„Zyskałem funkcję szefa jednej z ważniejszych sejmowych komisji. To jest oznaką dużego zaufania, ale równocześnie jest też dużą odpowiedzialnością. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach działalność parlamentarna ramach spraw międzynarodowych ma dużą wagę” – mówił.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl