fot. PAP/Piotr Nowak

Posłowie PiS zaniepokojeni budżetem na przyszły rok. M. Błaszczak: Dziura budżetowa Tuska zrujnuje kieszenie Polaków

Do raportu z wykonania budżetu na przyszły rok odnieśli się posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Jak alarmują, dokument jest bardzo niepokojący.

Jak zauważył Mariusz Błaszczak, szef KP PiS, były minister obrony narodowej, dziura budżetowa Donalda Tuska zrujnuje kieszenie Polaków.

– Deficyt budżetowy wynosi 53 mld złotych. W porównaniu do roku ubiegłego ten deficyt wynosił niespełna 21 mld złotych. Kiedy do tego dodamy fakt, że rząd Tuska wprowadził pierwsze cięcia w postaci obniżenia czternastej emerytury, że podwyższył ceny żywności, wprowadzając podatek VAT od żywności od 1 kwietnia, to świadczy tylko o tym, że sytuacja niestety będzie się pogarszała z miesiąca na miesiąc – mówił.  

Dodał, że jest to niepokojące zjawisko ze względu na cięcia, jakie będą musiały uwzględnić polskie rodzinne budżety.

To już kolejne cięcia, bo od 1 lipca wzrosną ceny energii elektrycznej, gazu i ciepła systemowego. To będzie drenaż kieszeni polskich rodzin. Z dziedziny, którą się zajmowałem przez lata, także płyną niepokojące sygnały. Chodzi o wzmocnienie Wojska Polskiego, o wyposażenie go w nowoczesną broń – wyjaśnił polityk.

Zwrócił uwagę, że nie ma umowy na pozyskanie 56 śmigłowców uderzeniowych Apache.

Nie ma też umowy na pozyskanie 500 wyrzutni Himars o zasięgu ponad 300 km, nie ma umowy na produkcję w Polsce koreańskich czołgów K2, nie ma umowy na pozyskanie armatohaubic K9. Czyżby powodem braku tych umów był fakt tego, że deficyt budżetowy jest bardzo wysoki? – pytał Mariusz Błaszczak.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl