fot. https://www.ekologiczneforummlodziezy.pl/

Resort klimatu prowadzi nagonkę wymierzoną w Fundację Ekologiczne Forum Młodzieży

Ministerstwo Klimatu i Środowiska prowadzi nagonkę na Fundację Ekologiczne Forum Młodzieży, która promuje postawy zgodne z katolicką nauką społeczną i pozytywne wobec przyrody. Fundacja opublikowała specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Wiceminister klimatu i środowiska, Mikołaj Dorożała, poinformował o złożeniu zawiadomienia do prokuratury przeciwko Fundacji Ekologiczne Forum Młodzieży.

– Blisko 150 nadleśnictw w Polsce zostało zmuszonych, żeby przelewać pieniądze na Fundację. To jest kwota ponad 700 tys. złotych. Proszę sobie wyobrazić procedurę, w której szef firmy w danym regionie każe swoim pracownikom, że oni mają na konkretną fundację przelewać środki finansowe. Fundacja zajmowała się m. in. walką z ekoterroryzmem oraz świętowaniem 32. rocznicy Radia Maryja – mówił wiceminister Mikołaj Dorożała.

Prezes Ekologicznego Forum Młodzieży, Marcelina Puchalska, w wydanym oświadczeniu zaprzeczyła wszystkim zarzutom. Podkreśliła, że Fundacja od początku jest transparentna, a działania, które podejmuje, są zgodne z prawem.

„Kategorycznie zaprzeczam, aby Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży dopuściła się jakichkolwiek nadużyć finansowych, działała niezgodnie z prawem czy też nieuczciwie. Stanowczo kwestionuję twierdzenia dotyczące istnienia systemowego wsparcia Fundacji przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe” – wskazała Marcelina Puchalska.

Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży działa na rzecz ochrony środowiska i edukacji opartej na badaniach, a nie na ideologicznych ruchach pseudoekologicznych.

Takie wartości widać nie podobają się lewicy, która prowadzi na nas nagonkę – mówiła dla Naszego Dziennika prezes zarządu podmiotu.

„Zorganizowana przeciwko Fundacji publiczna kampania oparta jest na fałszywych informacjach i manipulacjach. Nie ulega przy tym wątpliwości, że działania te mają charakter wyłącznie polityczny” – zaakcentowała Marcelina Puchalska.

Jak podkreślił ks. Tomasz Duszkiewicz, który zasiada w radzie podmiotu, lewica prowadzi brutalną i fałszywą polityczną nagonkę, a jej jedynymi argumentami jest to, że działaliśmy dla dobra przyrody i w imię wartości katolickich.

Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży swoim działaniem wpisuje się w to, co czynił dla przyrody śp. prof. Jan Szyszko, który podkreślał, że to człowiek jest koroną stworzenia, przyroda ma służyć człowiekowi i dlatego on ma o nią dbać.

TV Trwam News

drukuj