fot. twitter.com/PremierRP/

Premier M. Morawiecki i minister edukacji P. Czarnek uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego w SP w Branicy Radzyńskiej

Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra edukacji Przemysława Czarnka w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w woj. lubelskim odbyła się dziś centralna inauguracja nowego roku szkolnego.

Uroczystość poprzedziła Msza święta na placu szkolnym pod przewodnictwem ks. bp. Kazimierza Gurdy, biskupa siedleckiego. Po niej nastąpiło otwarcie i poświęcenie nowego budynku szkoły w Branicy Radzyńskiej.

Zwracając się do uczniów premier przytoczył słowa św. Jana Pawła II o tym, że człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez nie jest też twórcą siebie. Mateusz Morawiecki dodał, że człowiek jest także twórcą wspólnoty wokół siebie.

– To jest takie nasze wielkie zadanie, abyśmy w chwilach próby, ale także w tych dniach normalności potrafili wykrzesać z siebie to, co najbardziej wartościowe. Tego Wam życzę, drodzy uczniowie szkół podstawowych, średnich, wyższych, żebyście mieli w sobie tę siłę, dumę ucznia i potrzebę sięgania ciągle wyżej, żebyście proporce, chorągwie Waszych marzeń trzymali wysoko, żebyście za nimi podążali, żeby one były także ważne, dobre i piękne dla całej naszej Ojczyzny – akcentował premier Mateusz Morawiecki.

Premier wyraził też nadzieję na powrót do normalnego życia koleżeńskiego. ,,Oby tak było, oby to trwało jak najdłużej, oby już nigdy żadna pandemia nie zakłóciła normalnego funkcjonowania szkoły” – zaznaczył szef rządu.

Nowy rok szkolny uczniowie rozpoczną w trybie stacjonarnym. Ze względu na pandemię nauka będzie odbywać się w reżimie sanitarnym.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj