fot. facebook

M. Morawiecki: Tarcza antykryzysowa to największy polski pakiet wsparcia w historii

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że tarcza antykryzysowa to największy polski pakiet wsparcia w historii. Jej całkowita wartość wyniesie co najmniej 10 proc. polskiego PKB.

Szef rządu w krótkim video podkreślił, że pandemia koronawirusa zagraża nie tylko naszemu zdrowiu i życiu, ale stanowi też poważne niebezpieczeństwo dla gospodarki.

Mateusz Morawiecki wskazał, że liderzy największych państw i eksperci na świecie alarmują, iż skutki kryzysu gospodarczego będą bardzo poważne.

Dlatego też – jak wyjaśnił – rząd przygotował tarczę antykryzysową, która będzie cały czas rozwijana i dostosowywana do aktualnej sytuacji. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że „państwo jest po stronie pracowników i przedsiębiorców”.

– Państwo polskie pomoże pracownikom i pracodawcom w tej trudnej sytuacji. Pokryje 40 proc. wynagrodzeń dla pracowników, zapewni wsparcie dla osób samozatrudnionych i na umowach cywilno-prawnych, poszerzy gwarancje dla małych i średnich firm, uruchomi możliwości kredytowe dla zachowania płynności, ulży w opłacaniu składek. Przedsiębiorcy mogą liczyć na pakiet wsparcia i lewarek finansowy. W tej walce pomogą nam także narzędzia wypracowane w toku wielu spotkań i narad. Dziękuję wszystkim za te rozmowy, także związkom zawodowym, biznesowi, przedsiębiorcom. Zrobimy wszystko, żeby zatrzymać pandemię, a równocześnie będziemy walczyć, by chronić polską gospodarkę, polskie firmy i pracowników – podkreślił.

Premier dodał, że czeka nas bardzo trudny czas, ale musimy być solidarni, odpowiedzialni i jeszcze mocniej troszczyć się o swoich bliskich.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl