Kolejne miasta w obronie TV Trwam

W najbliższym czasie marsze poparcia dla TV Trwam przejdą m.in. ulicami Gorzyc Wielkich, Głogowa, Hrubieszowa i Wąbrzeźna. To protesty wobec decyzji KRRiT, która odmówiła tej stacji miejsca na multipleksie. 

Już najbliższą sobotę swoje poparcie dla katolickiej telewizji wyrażą mieszkańcy Gorzyc Wielkich. Marsz rozpocznie się o 17.00 Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestnicy marszu będą się modlić w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam

Po Mszy św. mieszkańcy Gorzyc Wielkich przejdą ulicami miasta do Kaplicy Witraży Różańcowych na cmentarzu parafialnym. Manifestacja w obronie  TV Trwam będzie przebiegać pod hasłem ” Kochaj Ojczyznę jak Błogosławiony Jan Paweł II „. Po marszu przewidziany jest koncert  Kapeli znad Baryczy.

Europoseł Witold Tomczak, mówi, że walka o prawdę musi trwać do końca.

– Informacja w dzisiejszym świecie ma znaczenie strategiczne. Trzeba jednak pamiętać, że informacja to media, które co dzień kształtują nasze umysły. Dlatego tak ważne jest, aby prasa, radio i telewizja służyły prawdzie, prowadziły nas ku dobru. Takim medium jest jedyna katolicka telewizja – TV Trwam. Z tego powodu musimy o nią walczyć do końca, do zwycięstwa. Spotkajmy się na marszu w obronie Telewizji Trwam w najbliższa sobotę w Gorzycach Wielkich, koło Ostrowa Wielkopolskiego – powiedział europoseł Witold Tomczak.

Mieszkańcy Głogowa protestować będą 27 kwietnia. Manifestacja rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00 w Kościele Królowej Polski na Koperniku. Następnie protestujący przejdą przed ratusz miejski, gdzie będą wyrażać swoje niezadowolenie spowodowane obecną dyskryminacją mediów katolickich w Polsce. Na marsz zaprasza Międzyparafialny Komitet Organizacyjny.

W niedzielę 28 kwietnia ulicami Hrubieszowa przejdzie Marsz w obronie wolnych mediów, polskich interesów narodowych i wiary katolickiej. Marsz rozpocznie się o godz. 12.15 Mszą Świętą w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Świętej nastąpi przemarsz ulicami Hrubieszowa, aż do kościoła Ducha Świętego. Na zakończenie odbędzie się koncert patriotyczny, którego gwiazdą będzie Kapela znad Baryczy z Odolanowa. Zaplanowane są również wystąpienia parlamentarzystów, radnych miasta i Powiatu Hrubieszowskiego.

1 maja marsz przejdzie ulicami Lubina w woj. dolnośląskim. Natomiast manifestacja w obronie Telewizji Trwam, Radia Maryja oraz demokracji odbędzie się 11 maja w Wąbrzeźnie. O godzinie 10.00 w kościele p.w. Szymona i Judy Tadeusza sprawowana będzie Masza św., po niej rozpocznie się przemarsz ulicami miasta Wąbrzeźna.

Andrzej Chojnickiego jeden z organizatorów marszu powiedział, ze walka rządzących z katolicyzmem wymaga protestu.

– Uważamy, że w naszym kraju o pluralizmie w mediach w ogóle chyba nawet mówić nie można. Telewizja Trwam została potraktowana jako wróg publiczny numer jeden obecnego projektu politycznego realizowanego przez ludzi, których widomo, jaki jest stosunek do wiary, kościoła, tradycji i do naszej chrześcijańskiej cywilizacji. Ten akt złej woli, prymitywnego wręcz zacietrzewienia, jawnej walki z katolicyzmem jaką prowadzi obecna władza wymaga protestu. Uważamy, że w małym mieście, jakim jest Wąbrzeźno nie można zaniechać tego typu artykułowania swojego niezadowolenia, oburzenia i mamy nadzieje, że to pobudzi nasze społeczeństwo – stwierdził Andrzej Chojnicki.

11 maja manifestacje przejdą także ulicami Ostrowa Wielkopolskiego i Bydgoszczy. 19 maja marsz zaplanowano we Włodawie.

Cały czas trwa akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminującej decyzji KRRIT. Do tej pory w Biurze Radia Maryja policzono 2 mln 472 tys. 160 kopii podpisów.

RIRM

drukuj