Poseł Sobecka: Walka o TV Trwam jeszcze się nie skończyła

Walka o multipleks pierwszy dla TV Trwam jeszcze się nie skończyła. Trzeba wzmóc wysiłki i kontynuować wysyłanie skargi obywatelskiej do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – powiedziała poseł Anna Sobecka.

Polityk otrzymała odpowiedź na pismo, jakie wystosowała do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w którym domagała się wyjaśnień dotyczących przebiegu rozprawy administracyjnej w UKE. W piśmie do prezes urzędu – Magdaleny Gaj, członek sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji, wskazywała na szereg działań, dyskryminujących przedstawicieli TV Trwam.

Posłanka pytała o powody nieprzyznania Fundacji Lux Veritatis statusu strony postępowania  i niewpuszczenia na rozprawę członka zarządu Fundacji o. Jana Króla CSsR.

W odpowiedzi czytamy, że „Fundacja nie jest stroną postępowania administracyjnego zakończonego wydaniem rezerwacji ws. zmiany, której prezes UKE wszczął z urzędu postępowanie w dniu 7 listopada 2013 r.”. Jednocześnie wyraziła stanowisko, że taki status ma TVP i nadawcy posiadający rezerwację częstotliwości na multipleksie pierwszym.

– To wygląda tak, jakby prezes UKE Magdalena Gaj zapłaciła w salonie za samochód, a tego samochodu by nie otrzymała, sprzedawca natomiast by jej powiedział, że ona nie jest stroną w tej sprawie. Mówiąc krótko: to, że ona twierdzi, że Fundacja Lux Veritatis nie ma interesu w sprawie przyznania miejsca na multipleksie, to tak, jakby mówiła, że ziemia jest płaska, słońce świeci w nocy, a ludzie powinni chodzić do tyłu – porównuje poseł Anna Sobecka.

Jak dodaje poseł, pismo UKE jest pełne administracyjnych chwytów i sztuczek. Zwraca uwagę, że w dokumencie Magdalena Gaj zapewniła, iż 30 grudnia wystąpiła do przewodniczącego KRRiT z prośbą o uzgodnienie decyzji w sprawie zmiany rezerwacji oraz decyzji ws. dokonania rezerwacji częstotliwości na multipleksie pierwszym na rzecz Fundacji.

– Nie pierwszy raz w tej sprawie jesteśmy odsyłani od Annasza do Kajfasza – i dlatego jeszcze raz apeluję: Zbierzmy siły, bo walka nie jest skończona. Piszmy dalej protesty, mówmy ludziom, jedni drugim, organizujmy się! Musimy walczyć dalej o TV Trwam, bo po czynach ich poznamy – podkreśla poseł Anna Sobecka.

RIRM 

drukuj