Kolejne multipleksy zmonopolizowane?

Istnieje groźba zmonopolizowania  kolejnych  multipleksów – alarmują posłowie PiS. Sejmowa Komisja  Kultury i Środków Przekazu zajmowała się dziś sprawą konkursu na rezerwację częstotliwości na MUX-ie 8.

Poseł Barbara Bubula wskazywała, że obecne prawo pozwala na sprzedaż kolejnych multipleksów temu, kto da więcej – bez możliwości kontrolowania przez państwo programów, które się na nich znajdą.

– Jest problem. Moim zdaniem potrzebna w tej sprawie jest zmiana prawa telekomunikacyjnego. Niestety okazało się dzisiaj, że posłowie PO nie są gotowi do dyskusji na ten temat. Telewizja kształtuje postawy polityczne, obyczaje, gusty, kulturę – różne bardzo ważne dla dobra wspólnego kwestie. Jeśli połowa naziemnych multipleksów będzie rozdysponowana właśnie w ten sposób, jak mówi aktualne prawo, to rzeczywiście może dojść do sytuacji całkowitego zmonopolizowania treści przez podmioty, które nie służą dobru wspólnemu i nie są kontrolowane przez państwo polskie – zauważa poseł.

Poseł Maciej Małecki akcentował, że dotychczasowe decyzje KRRiT dotyczące Multipleksów wzbudzały niepokój i bulwersowały wielu Polaków .

– W naszej ocenie, do której mamy prawo, rozdanie miejsc na dotychczasowych multipleksach nie podniosło oferty dla telewidzów, a raczej można z pewnym prawdopodobieństwem oceniać, że ta jakość pod względem kulturalnym została obniżona – stwierdził Maciej Małecki.

Transmisję posiedzenia komisji przeprowadziły TV Trwam i Radio Maryja.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl