fot. PAP/Radek Pietruszka

Sejm przegłosował nowelizację ustawy covidowej

Sejm przegłosował nowelizację ustawy covidowej. Nie będzie stuprocentowego dodatku dla wszystkich pracowników medycznych.

Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy covidowej naprawia błąd, który dzień wcześniej został przegłosowany przez izbę. Chodzi o senacką poprawkę, wedle której stuprocentowy dodatek do wynagrodzenia mieliby otrzymać wszyscy pracownicy służby zdrowia.

Znowelizowana późnym wieczorem ustawa zakłada, że dodatek będzie przysługiwać tylko tym, którzy specjalnie zostaną oddelegowani do walki z epidemią. Zmiana wywołała burzliwą dyskusję w Sejmie. Lewica oskarżyła partię rządzącą o okradanie obywateli. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński, wskazał, że rozwiązanie Senatu kosztowałoby 40 miliardów złotych. To oznaczałoby załamanie finansów publicznych. Ponadto, jak zaznaczył, nie można w ten sam sposób premiować lekarzy, którzy udzielają teleporad i medyków, którzy każdego dnia mają bezpośredni kontakt z zakażonymi.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl