Łomża przeciw dyskryminacji TV Trwam

Ulicami Łomży przejdzie marsz w obronie katolickich mediów i uzyskania częstotliwości na pierwszym multipleksie dla TV Trwam. To kolejne miasto, w których Polacy będą manifestować przeciwko dyskryminacji mediów katolickich.

Marsz w Łomży rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. w kościele Bożego Ciała. Następnie zebrani z flagami i transparentami wyruszą ulicami Niemcewicza, Zawadzką i Katyńską do ołtarza papieskiego przy kościele Miłosierdzia Bożego. Tam odbędzie się krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem wiernych

Mieszkańcy Łomży solidaryzują się z wiernymi całej Polski, którym głęboko leży na sercu  korzystanie z tych mediów, które w duchu wiary i molarności chrześcijańskiej przekazują treści zgodne z Bożymi i Kościelnymi przykazaniami, czerpią swą wiedzę z Pisma Świętego i tradycji chrześcijańskiej oraz pielęgnują katolicka naukę społeczną i chrześcijańska kulturę – powiedział w komunikacie ks. infułat Jan Sołowianiuk, wikariusz biskupi.

WYSŁUCHAJ KOMUNIKATU


Pobierz Pobierz

Organizatorem manifestacji są środowiska katolickie wraz z tamtejszym Biurem Radia Maryja.

Marsz w obronie TV Trwam, a także życia i rodziny przejdzie także ulicami Siedlec. Poprzedzi go Msza św. o godz. 11.30 w Katedrze. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Zbigniew Kiernikowski – ordynariusz diecezji siedleckiej. Po Mszy św. wierni przemaszerują  przez miasto pod Amfiteatr.

Poseł Krzysztof Tchórzewski, współorganizator marszu, wyraził nadzieję że liberalny kierunek prezentowany przez władze w Polsce ulegnie załamaniu i TV Trwam otrzyma miejsce na cyfrowym multipleksie.

– Mam nadzieję, że liberalny kierunek reprezentowany przez władze w Polsce ulega załamaniu. Widać, że notowania PO spadają. Z jednej strony niby chcą dostępu dla wszystkich, niby demokracji, ale z drugiej strony tak naprawdę wyrażają zdecydowane poparcie dla kierunku liberalnego, czego dowodem jest stanowisko KRRiT. To świadczy o antykatolickim podejściu do formowania w społeczeństwie idei chrześcijańskich, które są ideami demokratycznymi – podkreślił poseł Krzysztof Tchórzewski.

Podobne manifestacje w ostatnim czasie odbyły się m.in. w Paryżu i w Warszawie. Cały czas trwa także akcja podpisów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W Biurze Radia Maryja w Toruniu do tej pory policzono 2 mln 489 tys. 162 kopie podpisów.

RIRM

drukuj