Będą bronić TV Trwam

Mrągowo oraz Lubartów – to kolejne dwa miasta, które wyrażą dziś zdecydowany sprzeciw dyskryminacji wolnych mediów, w tym także katolickiej telewizji Trwam.

Marsze odbędą się jutro, 23. września. W obu wspomnianych miastach inaugurację pochodu poprzedni Msza Święta.

W Mrągowie marsz w obronie Wolnych Mediów i Telewizji Trwam rozpocznie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Zostanie ona odprawiona o godzinie 10:30 w kościele pw. Św. Wojciecha. Po mszy uczestnicy marszu wezmą udział w marszu, natomiast przy pomniku na placu Jana Pawła II wyrażona zostanie solidarność z wolnymi i niezależnymi mediami.

W Lubartowie Msza Święta zostanie odprawiona w kościele św. Wawrzyńca obok klasztoru Ojców Kapucynów  o godzinie 11:00. Manifestujący przejdą pod hasłem obrony życia, rodziny i mediów katolickich i  przejdą ulicą Lubelską. Do wzięcia udziału w marszu zaprasza posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzata Sadurska:

– Serdecznie zapraszam wszystkich w niedzielę 23 września na marsz w Lubartowie. Będziemy domagać się poszanowania dla życia, rodziny, ale przede wszystkim, aby media katolickie w Polsce, szczególnie TV Trwam, były traktowane na równi z innymi mediami. By Tv Trwam znalazła zasłużone dla siebie miejsce na multipleksie cyfrowym. Chcemy, by obecna władza traktowała wszystkich obywateli w sposób jednakowy, by w Polsce panował pluralizm medialny i wolność słowa. Dlatego spotkajmy się wszyscy jutro o godzinie 11:00 na Mszy Świętej w klasztorze Ojców Kapucynów, po czym przejdziemy na plac pod urząd miasta, gdzie odbędą się przemówienia. Zostanie przedstawione także stanowisko rady miasta Lubartów dotyczące miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam. – mówi pos.Małgorzata Sadurska.

Wypowiedź pos. Małgorzaty Sadurskiej:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl