Dobroczynny koncert ku czci patrona

Dziś w warszawskiej dzielnicy Żoliborz w parafii, w której wikarym był ks. Jerzy Popiełuszko o godz. 19.00 odbędzie się dobroczynny koncert ku czci patrona parafii i Polonijnego Liceum Św. Stanisława Kostki.

Podczas koncertu można będzie posłuchać przepięknych pieśni patriotycznych i religijnych w wykonaniu chóru szkolnego i kwartetu smyczkowego. Oprócz tego uczniowie Kolegium opowiedzą o swoich niezwykłych historiach i rodzinach z terenów Wschodnich. Przybliżą postać Św. Stanisława Kostki, którego Kościół wspomina 18 września. Przy okazji każdy może  odwiedzić grób bł. Jerzego Popiełuszki. Po spotkaniu będą zbierane datki na jedzenie, pomoce naukowe i mieszkanie dla młodzieży, ponieważ Liceum znajduje się obecnie w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej.

Zanim pojawiły się problemy finansowe szkoła była finansowana przez Ministerstwo Edukacji (70%) i Senat RP (30%). W 2011 r. zmieniły się reguły finansowania i w tej chwil brakuje 30% środków, które dotychczas przekazywane były przez Senat. W wakacje 2011 r. musiał zostać przeprowadzony remont pomieszczeń znajdujących się w internacie, aby dostosować je do polskich i unijnych przepisów. Z powodu kosztów remontu i utrzymania młodzieży na stancji, a także zaprzestaniu finansowania przez dotychczasowych Sponsorów Kolegium Św. Stanisława Kostki znalazło się w dramatycznej sytuacji finansowej. Dlatego Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, które prowadzi placówkę, szuka wszelkich możliwych sposobów na pozyskanie brakujących 30% budżetu. Dlatego też serdecznie zaprasza na koncert połączony z kwestą na rzecz szkoły.

Aby liceum mogło normalnie funkcjonować brakuje obecnie około 40.000 zł miesięcznie. Dobroczynny koncert 23 września w parafii Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu jest częścią akcji pomocy polonijnemu liceum, w którą włączyły się już setki prywatnych osób, którym nie jest obojętny los Polaków ze Wschodu.

Na palcach jednej ręki można policzyć szkoły, które są tak unikatowe pod względem kształcenia i wychowania jak Kolegium Św. Stanisława Kostki. Nie można pozwolić by została zlikwidowana szkoła, która wydaje tak wartościowych absolwentów. Prawie wszyscy z nich kontynuują naukę na najlepszych warszawskich uczelniach, część z nich ma zamiar uruchomić własną działalność gospodarczą. Duch patriotyzmu i kształtowania postawy chrześcijańskiej jest fundamentem przekazywanej wiedzy i wzorców dla młodych Polaków ze Wschodu. Uczniowie są żywą tkanką przyszłych elit naszej Ojczyzny i krajów, z których pochodzą. Kto wie, być może wielu z nich będzie ogniwem łączącym nasz kraj ze wschodnią Europą, stając się inicjatorami pomyślnej współpracy Polski z Ukrainą, Kazachstanem, Turkmenistanem, Azerbejdżanem, Białorusią czy Kirgizją! Polskę czekają niebawem problemy demograficzne i jedną z możliwości ich rozwiązania będzie mądra i przemyślana polityka imigracyjna. Nie ma potrzeby, by sprowadzać do naszego kraju imigrantów w żaden sposób nie związanych z Polską. W tej szkole uczy się młodzież pochodząca z polskich rodzin, która będzie chciała osiedlić się tu na stałe. Tradycja i wykwalifikowana kadra nauczycielska placówki stawia szkołę wg rankingu z 2012 r. w gronie 25 najlepszych warszawskich liceów. W tej szkole tkwi po prostu ogromny potencjał i chęć angażowania się w przeróżne inicjatywy społeczne i charytatywne.

www.witajciewdomu.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl