Mieszkańcy Jarosławia i Elbląga za życiem, rodziną i TV Trwam

Polacy nie ustają w walce o wolne media, w tym o katolicką TV Trwam. 9 czerwca marsze w obronie wolnych mediów, życia i rodziny odbędą się w Jarosławiu i Elblągu.

Marsz w Jarosławiu rozpocznie się Mszą św. o godz. 12. w Kościele oo. Reformatów-Franciszkanów. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta do Opactwa Jarosławskiego, gdzie odbędą się liczne występy.

– W związku z obecną sytuacją mediów katolickich, mieszkańcy Jarosławia chcą zamanifestować swoje poparcie dla TV Trwam. Marsz zacznie się Mszą św. o godz. 12:00, a zakończy w Opactwie Jarosławskim. Tam również odbędzie się występ Orkiestry z Tryńczy oraz Zespołu Młodzieżowego. Idziemy, aby bronić mediów katolickich, a szczególnie TV Trwam, która oczekuje swojego miejsca na cyfrowym multipleksie, którego do dzisiaj jeszcze nie otrzymała i jest lekceważona. Nie spoczniemy dopóki TV Trwam nie otrzyma tego miejsca na cyfrowym multipleksie – powiedział poseł Mieczysław Golba z Solidarnej Polski.

Marsz w Jarosławiu organizowany jest w obronie TV Trwam, ale jednocześnie w obronie życia i rodziny. Poseł Mieczysław Golba podkreśla, że Polska będzie inna, jeśli będziemy bronić tradycyjnych wartości, jakimi są przede wszystkim życie i rodzina.

– Mamy nadzieję, że to będzie największy marsz na Podkarpaciu. Mamy dużo sygnałów od różnych stowarzyszeń, osób, które chcą wziąć w tym udział. Chcemy bronić TV Trwam, mediów katolickich, ale także życia i rodziny. Jeśli dzisiaj postawimy na rodzinę, media katolickie oraz jeśli będziemy bronić życia – to przyszłość Polski będzie inna. Te podpisy, które zostały złożone przez tylu ludzi dają do myślenia wszystkim tym, którzy rządzą dzisiaj w Polsce i podejmują decyzje – dodaje poseł Mieczysław Golba.

Mieszkańcy Elbląga tego dnia również staną w obronie TV Trwam.

– Spotkanie rozpoczniemy w Kościele Matki Bożej Królowej Polski, którym opiekują się redemptoryści. O godz. 15:00 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie sprawowana będzie Eucharystia, po której wyruszy marsz, który przejdzie ulicami: Robotniczą, Płk. Dąbka do Placu Jagiellończyka. Tam będzie miał miejsce festyn religijno-patriotyczny, występy, prezentacja zespołów z Elbląga i okolic, a także wystąpienia gości, widzów TV Trwam. Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 21:00 – powiedział o. Waldemar Gonczaruk CSsR z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu.

 

RIRM

drukuj