Dzień Dziecka z Maryją

W najbliższą sobotę w Gietrzwałdzie odbędzie się regionalne spotkanie PKRD. Dzień później młodzi czciciele Maryi spotkają się w krzeszowskim Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

W sobotę, 1 czerwca o godz. 11.15 w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie będzie miało miejsce zawiązanie wspólnoty w Bazylice Narodzenia NMP. Następnie o godz. 11.30 odbędzie się koncert w wykonaniu ks. bp  Antoniego Długosza. Po koncercie o godz. 12.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św.

Jak zaznaczył ks. Przemysław Soboń CRL, organizowanie spotkań Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci jest bardzo pożyteczne i pożądane.

 – Te spotkania jednoczą dzieci. Gromadzą dzieci na wspólnej modlitwie, co dzisiaj jest bardzo trudno zrobić. Taką specyfikę spotkań rozpoczęła Madzia Buczek. Jest to wielki fenomen w naszej Ojczyźnie. Można by powiedzieć, że jest niedoścignionym wzorem, ponieważ żadna inicjatywa nie spotkała się z tak wielkim uznaniem, jak właśnie spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci – powiedział ks. Przemysław Soboń CRL.

Kolejnego dnia dzieci zrzeszone w PKRD spotkają się w Krzeszowie. Jak co roku, gościem specjalnym będzie założycielka tych kół – Madzia Buczek.

Radosne spotkanie rozpocznie się Eucharystią w krzeszowskiej Bazylice o godz. 12. Mszy Świętej przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz, następnie o godz.13.30 uczestnicy spotkania wezmą udział w agapie. Tuż po nim odbędzie się program artystyczny przygotowany przez Zespoły Dziecięce z Regionu.

Tego samego dnia, w 16. rocznicę koronacji Cudownej Ikony będzie miał miejsce Festyn parafialny.

Jak mówi kustosz ks. Marian Kopko przygotowano dwa tysiące losów. Wszystkie zakupione losy będą wygrane i nagrodę można będzie odbierać w dniu zakupu w Sanktuarium.

 Główną nagrodą w tym roku będzie pielgrzymka do Włoch i Wiecznego Miasta we wrześniu 2013 roku dla jednej  osoby. Całkowity dochód z Festynu Parafialnego zostanie w całości przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci z rodzin wielodzietnych z parafii.

Krzeszowskie spotkania dzieci i młodzieży to  przede wszystkim niezwykła okazja do wspólnej modlitwy i zabawy – zaznacza kustosz ks. Marian Kopko.

– Te dzieci, są blisko Maryi, blisko Jezusa razem z Radiem Maryja i TV Trwam. To kiedyś będzie przyszła nasza młodzież; ludzie, którzy będą kochać Pana Jezusa, a przede wszystkim Ojczyznę – Polskę. Taki jest cel naszych spotkań u Łaskawej Matki w Krzeszowie, aby uczyć miłości do Ojczyzny, Boga i Kościoła – zaznaczył ks. Marian Kopko.

Natomiast w poniedziałek, 17 czerwca o godz. 16.30 na Placu przed Bazyliką Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie spotkają się wszyscy Ci, którym nie jest obojętny los naszej Ojczyzny.

Mieszkańcy Krzeszowa, którym głęboko na sercu leży korzystanie z mediów, które w duchu wiary przekazują treści zgodne z Bożymi przykazaniami na znak solidarności z wiernymi w całej Polsce zamanifestują przeciwko dyskryminacji mediów katolickich.

 

RIRM

drukuj