fot. tv trwam

Spotkanie PKRD w Miejscu Piastowym

Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych gościły w niedzielę w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Na spotkanie przybyli najmłodsi członkowie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci z różnych okolic Podkarpacia.

– Chcemy odpowiedzieć Matce Bożej na Jej wołanie. Ona w tak wielu sanktuariach całego świata prosi o jedno – odmawiajcie codziennie różaniec. Ta modlitwa może zdziałać wiele cudów – mówił opiekun PKRD o. Piotr Dettlaff CSsR.

Pierwszą część radosnego świętowania wypełniła muzyka i śpiew.

W trakcie spotkania głos zabrała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, która wspólnie z najmłodszymi modliła się na modlitwie różańcowej.

– Prosimy Cię Maryjo abyś nieustannie prowadziła nas tą najprostszą i najkrótsza drogą do Boga – akcentowała założyciela PKRD.

Następnie dzieci uczestniczyły we wspólnej Mszy św., której przewodniczył ks. Leszek Przybylski CSMA, dyrektor Michalickiego Zespołu Szkół.

– Matka Boża powiedziała do dzieci w Fatimie, że możecie wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników, ale także światu wymodlić pokój. To samo, jeśli z wiarą uczestniczymy, dokuje się w każdej Mszy św. – wskazał ks.  Leszek Przybylski CSMA.

W homilii ks. Krzysztof Poświata CSMA, przełożony Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym, mówił do dzieci, by nie bały się wypłynąć na głębie i pójść za Jezusem.

– I tak będzie zawsze. Dokąd świat będzie istniał, Pan Bóg będzie stukał do ludzkich serc, będzie zatrzymywał ludzi i pytał, czy chcesz mi pomóc łowić ludzi? – zaznaczył ks. Krzysztof Poświata CSMA.

W tej szczególnej misji młodym czcicielom Matki Bożej pomaga modlitwa różańcowa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj