XIX Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę

XIX Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę – materiały wideo

Na Jasnej Górze dobiegła końca XIX Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Przyjdź Duchu Święty!”. Wydarzenie transmitowały TV Trwam i Radio Maryja.

Spotkanie rozpoczęło się od koncertu zespołu „Armia Dzieci”.

Następnie uczestnicy pielgrzymki spotkali się z Magdą Buczek, założycielką PKRD, która podkreśliła, że „modlitwa dzieci ma ogromną moc. Dlatego Maryja objawiała się w Fatimie, w Gietrzwałdzie, w Lourdes, przychodząc do dzieci”.

– Bo one mają serca czyste, szczere, ufne i modlitwa płynąca z takich serc ma ogromną moc, dlatego niech nasza modlitwa będzie zjednoczona. Każdego dnia w Podwórkowych Kołach Różańcowych Dzieci odmawiamy chociaż tę jedną dziesiątkę różańca świętego – powiedziała.

O godz. 12:00 obył się koncert ks. bp. Antoniego Długosza.

O godz.12:30 sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Antoni Długosz, biskup senior archidiecezji częstochowskiej.

W homilii ks. bp. Antoni Długosz podkreślił, że Jezus zaprasza nas do tego, aby pełnić wolę Boga.

– Pan Jezus pragnie, żebyśmy się dowiedzieli, jakie są jego słowa i ciągle nam przypomina: pełnię wolę mojego Ojca, Boga. (…) Zaprasza nas do tego, abyśmy także i my pełnili wolę naszego ojca, Boga, który jest w niebie. Przez Pismo Święte ciągle do nas Pan Jezus mówi, bo to jest piękny list Pana Jezusa napisany do nas. Stąd spotykamy się z nim na katechezie, by poznawać słowa i czyny Pana Jezusa, a także uczymy się przepisu na życie, a tym przepisem na życie jest 10 Bożych przykazań, 10 propozycji, w których Jezus mówi, razem z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym: nie zapomnijcie o tym, że pierwsze trzy przykazania mówią, iż jestem w waszym życiu, a następnych siedem, że odpowiadacie za swoje życie i życie drugiego człowieka – mówił ks. bp. Antoni Długosz.

Na zakończenie pielgrzymki słowo podziękowań do zgromadzonych skierował Dyrektor Radia Maryja, o. dr. Tadeusz Rydzyk CSsR. W swoim wystąpieniu założyciel toruńskiej rozgłośni przypomniał również, że Matka Boża często przychodziła do dzieci. W tym kontekście wspomniał o trójce dzieci z Fatimy : Łucji, Franciszku i Hiacyncie.

– Matka Boża często przychodzi właśnie do dzieci i prosi dzieci, żeby współpracowały z nią. (…) Współpracować z Matką Bożą dla ratowania ludzi. Matka Boża pokazała nawet dzieciom piekło i powiedziała, co się dzieje z tymi, którzy grzeszą, którzy nie kochają Pana Boga, którzy się nie modlą i mówiła, aby odmawiać codziennie różaniec  – podkreślił o dr. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci działają od 1997 roku. Obecnie istnieją w 32 krajach świata. Wspólnota skupia w większości dzieci. Podejmują one zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca świętego.

RIRM

drukuj