Ks. bp Antoni Długosz zachęca dzieci do udziału w pielgrzymce PKRD w Częstochowie

Na Jasnej Górze 11 czerwca o godz. 12.00 rozpocznie się XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Mszy św. przewodniczył będzie wielki przyjaciel dzieci – ks. bp Antoni Długosz. Podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja ksiądz biskup senior archidiecezji częstochowskiej zachęcał do uczestnictwa w tej jubileuszowej inicjatywie.

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci istnieją już od 20 lat. Stanowią one ważny etap rozwoju w wymiarze religijnym dokonującym się w najmłodszych latach rozwoju człowieka.

Ks. bp Antoni Długosz zaznaczył, że XVIII pielgrzymka PKRD jest szczególna, gdyż odbywa się w roku 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Gość Radia Maryja przypomniał, że Matka Boża do tego historycznego wydarzenia wybrała właśnie dzieci.

Na Jasnej Górze dzieci podziękują Panu Jezusowi za to, że Maryja jest także naszą Matką, bo przekazał nam Ją w testamencie.

– Będziemy chcieli przeżyć tę prawdę, że jesteśmy rodziną Pana Jezusa. Na Jasnej Górze razem z Matką Bożą nie tylko dzieci, ale i dorośli będą mogli przeżywać wielkie wydarzenie. Na pierwszym miejscu będziemy mogli uporządkować swoje życie przez spowiedź, Komunię Świętą i dać dzieciom okazję do tego, by i one wiedziały, że najważniejszą sprawą jest postawa naszej wiary oraz Chrystus z Matką Bożą (…). Dziecko jest darem dla rodziny, więc niech rodzice będą też darem dla dziecka. Poprzez przybycie na spotkanie z nim, Panem Jezusem i Matką Bożą będziemy chcieli dać dzieciom samych siebie. Kościół troszczy się o dzieci i pragnie, by w przyszłości były wspaniałymi Polakami i Polkami, a także by wzrastały w mądrości, łasce u Boga i u ludzi – wskazał ks. bp Antoni Długosz.

Na spotkanie zaproszone są także dzieci, które nie należą do PKRD, gdyż to będzie wielkie święto ukazujące bogactwo wspólnoty Kościoła.

– Wiecie, że jestem waszym dziadkiem, który pragnie się z wami spotkać. Radość będziemy wyrażali śpiewem, tańcem i pogodą ducha. Kto jest przyjacielem Pana Jezusa i Matki Bożej, ten musi swoim pogodnym usposobieniem zarażać innych. Spotkanie na Jasnej Górze jest także wspaniałą katechezą dla tych, którzy są obojętni religijnie. Dzieci, które może nie mają doświadczenia miłości ze strony rodziców – powinny wiedzieć, iż Matka Boża je bardzo kocha oraz, że są braćmi i siostrami Pana Jezusa. Stanowimy wielką rodzinę Bożych dzieci, dlatego proszę rodziców, dziadków, babcie, by byli aniołami stróżami naszych dzieci. Niech zachęcą je do tego, by przybywając do Częstochowy były już przygotowane – wyspowiadane (jeśli już przystąpiły do Pierwszej Komunii Św.) i przyniosły Matce Bożej to, co najpiękniejsze: miłość i świadectwo wiary – powiedział biskup senior archidiecezji częstochowskiej.

Cała rozmowa z ks. bp Antonim Długoszem dostępna [tutaj].

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl