fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Kolejarze u stóp Pani Jasnogórskiej

Na Jasną Górę po raz 39. pielgrzymowali w miniony weekend kolejarze. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem „W przyszłość przez rodzinę”. Do sanktuarium przybyli kolejarze z rodzinami, przedstawiciele kolejowych spółek, związków zawodowych, pracownicy kolei i administracji. Głównym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana w niedzielę na jasnogórskim szczycie. Mszy św. przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Ks. Arcybiskup w homilii, nawiązując do hasła pielgrzymki, powiedział, że Kościół zdradziłby człowieka, gdyby mu nie głosił orędzia o rodzinie.

Metropolita zaznaczył, że podążanie w przyszłość przez rodzinę jest zadaniem bardzo trudnym i prawie niemożliwym o ludzkich siłach.

Pierwsze podkreślenie, którego dzisiaj jesteśmy świadkami to to, że neguje się w ogóle pochodzenie człowieka od Boga, że jest jakąś linią ślepych ewolucji natury. Zrównuje się człowieka z prawami osobowymi zwierząt.  Trzeba mocno podkreślić, że pochodzimy od Boga. To jest podstawowy dar życia – zaznaczył ks. abp Wacław Depo.

Dzień wcześniej uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w konferencji pt. „Budowanie więzi w małżeństwie i rodzinie”.

Uczestniczyli też w czuwaniu przed obrazem Matki Bożej. W tym roku pielgrzymi dziękowali również za nauczanie i świadectwo św. Jana Pawła II oraz błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

RIRM

drukuj