Dziękczynienie za 10 lat TV Trwam

Na terenie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy ul. Droga Starotoruńska 3 odbędzie się dziś „Dziękczynienie w Rodzinie”. Transmisja w Radiu Maryja od godz. 13:00.  

Spotkaniu towarzyszyć będzie – na prośbę Ojca św. Franciszka – modlitwa w intencji pokoju w Syrii: Anioł Pański, Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski. Msze św. w kaplicy akademickiej WSKSiM sprawowane będą o godz.: 10.00, 11.00 oraz 12.00.

Natomiast od godz. 15.00 – dla chętnych – adoracja Najświętszego Sakramentu. Tegoroczne spotkanie, organizowane już po raz piąty – ma szczególny charakter. W tym roku będzie dziękczynieniem za TV Trwam z okazji 10 lecia tej telewizji. To także okazja do wyrażenia swojej wdzięczności za ewangelizacyjną działalność tej stacji. Na uczestników tego spotkania czeka wiele atrakcji.

– Rozpoczynamy już od godz. 12.00. Dziękczynienie trwać będzie do późnego wieczora. Zakończy się po Apelu Jasnogórskim. Kiedyś organizowaliśmy koncerty „A to Polska właśnie”. To jest właśnie ta seria: polska kultura, polska muzyka, polska gościnność. Zapraszamy bardzo serdecznie – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.  

Od godziny 12.00 będzie można podziwiać występy zespołów regionalnych. Na scenie pojawią się artyści z Kaszub, Podhala i Opoczna, oraz Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego „Sośnica”. Wszystko to komponuje się w program przybliżania kultur różnych regionów Polski. Oprócz nich wystąpią: zespół Gang Marcela, zespół Arisa Vinci, Maciej Wróblewski, Damian Holecki, Romuald Spychalski i Anna Jurczyńska, Krystyna Giżowska oraz Jan Wojdak – zespół Wawele.

To nie wszystko. Oddając cześć tym, którzy walczyli o wolność ojczyzny Halina Łabonarska i zespół Zajazd przeniosą uczestników – za sprawą widowiska słowno-muzycznego – w czasy Powstania Styczniowego.

– Każdego roku, właściwie od początku – mam jakiś koncert który mówi o Ojczyźnie, naszej wierze. W tym roku będzie to koncert poświęcony Powstaniu Styczniowemu.  Z zespołem Zajazd, z Lechem Makowieckim i jego żoną Bożeną będziemy prezentować pieśni patriotyczne, ale także teksty naszych polskich znakomitych poetów. Będą fragmenty wypowiedzi kard. Stefana Wyszyńskiego związane z Powstaniem Styczniowym i wiele innych. Dla jest to bardzo ważny moment. Cieszę się, że będę mogła być razem ze wszystkimi, ze jesteśmy razem – powiedziała Halina Łabonarska.   

Podczas trwania Dziękczynienia w Rodzinie, możliwe będzie przeprowadzenie badania z zakresu onkologii, chorób serca i cukrzycy. W tym czasie porad będą udzielać specjaliści w tych dziedzinach.

Dodatkowo czynne będą stoiska Radia Maryja, TV Trwam oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Będzie można zakupić zdrową ekologiczną żywność, jak i tradycyjne toruńskie pierniki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl